Žurnāls: Parastais laukumā atgriešanās grafiks Porziņģim veiktās ceļa operācijas gadījumā ir trīs - četri mēneši

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas "Mavericks" Latvijas basketbolistam Kristapam Porziņģim atveseļošanās pēc labās kājas ceļgala sānu meniska operācijas varētu ilgt trīs - četrus mēnešus, pirmdien vēstīja ASV sporta žurnāls "Sports Illustrated".

Jau ziņots, ka Porziņģis meniska traumu guva 17.augustā NBA izslēgšanas turnīra pirmajā mačā Orlando, kurā "Mavericks" ar rezultātu 110:118 piekāpās Losandželosas "CIippers". Vēlāk sērijā ar 4-2 uzvaru svinēja "Clippers". Tiek lēsts, ka ar Latvijas basketbolistu sastāvā "Mavericks" izredzes pārspēt Losandželosas komandu būtu lielākas, vēsta LETA.

Latvijas basketbolistam operācija tika veikta 10.oktobrī, taču rehabilitācijai nepieciešamais termiņš tobrīd netika minēts.

Žurnāls min, ka "Mavericks" nav paziņojuši iespējamo Porziņģa laukumā atgriešanās grafiku,  un citē šāda veida traumu speciālistu Radžpalu Braru.

"Parasti augsta līmeņa elites sportistiem, kuriem tiek veikts sānu meniska "remonts", vidējais atgriešanās laukumā grafiks ir apmēram trīs līdz četri mēneši," saka Brars.

"Pieņemot, ka NBA sezona sāksies janvāra vidū, Porziņģis būs laukumā jau sezonas pirmajā spēlē vai drīz pēc tam," prognozē mediķis.

Pastāv iespēja, ka NBA varētu sākt 2020./2021.gada sezonu 22.decembrī. Ja tas tā notiks, viens no Dalasas kluba līderiem var izlaist sezonas pirmās trīs nedēļas, atzīmē Brars,

Tiek lēsts, ka komandas līderim slovēnim Lukam Dončičam vēl vairāk uzlabojot savu sniegumu, un pieņemot, ka klubs starpsezonā veiks uzlabojumus savā sastāvā, komandai vajadzētu sekmīgi pārvarēt Porziņģa dažu nedēļu iztrūkumu.

Žurnāla slejās izteikta pārliecība, ka, lai sasniegtu panākumus, Porziņģis klubam būs nepieciešams pilnīgi vesels, lai nākamajā sezonā kļūtu par čempiona titula pretendenti.

57 regulārā čempionāta spēlēs "Mavericks" rindās aizvadītajā sezonā Porziņģis, spēlējot gandrīz 32 minūtes mačā, finišēja ar vidēji 20,4 punktiem, 9,5 atlēkušajām bumbām, 1,8 rezultatīvām piespēlēm un 2,0 bloķētiem metieniem spēlē.

No 31.janvāra līdz sezonas beigām viņa sniegums bija vēl iespaidīgāks, vidēji mačā gūstot 26,7 punktus, izcīnot 10,5 atlēkušās bumbas, izdarot 2,4 rezultatīvas piespēles un 2,1 reizi spēlē bloķējot metienus, metienu precizitātē tiecoties uz 50% divpunktu, 40% trīspunktu un 90% soda metienu efektivitātē.

Pievieno komentāru

Sports