Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zināmi Latvijas kandidāti Olimpiskās lāpas nešanai 1

Zināmi Latvijas kandidāti Olimpiskās lāpas nešanai. Pēc kandidātu pieteikšanas Samsung rīkotajai Latvijas Olimpisko lāpas nesēju atlasei, kas ilga no 18. augusta līdz 16. septembrim, atlases kampaņas žūrija ir izskatījusi visus pieteikumus un izvēlējusies 20 piemērotākos kandidātus, no kuriem divi labākie tiks nominēti pārstāvēt Latviju 2012. gada vasarā Londonas Olimpisko spēļu lāpas stafetē. Kopumā tika pieteikti 338 potenciālie lāpas nesēji.

Samsung Olimpiskās lāpas nesēju atlases žūrijas komisijas izvēlētie 20 finālisti:

Guna Feldmane (Rīga)
Zinātniece, kas visu savu dzīvi ir veltījusi medicīnas attīstībai Latvijā. Izstrādājusi  imunitātes stiprināšanas un pretvēža preparātu „Larifāns”. Vienmēr ir aktīvi iesaistījusies sportiskās aktivitātēs un atbalstījusi veselīgu dzīvesveidu, saglabājot lielisku sportisko formu.  

Marija Spakovska (Jēkabpils)

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņu pašpārvaldes prezidente, kas papildus saviem pienākumiem skolā trenējas virves vilkšanā un aktīvi sporto. Vēlas iestāties Policijas akadēmijā. Aktīva Sarkanā Krusta un Jaunsardzes kustības biedre, kas regulāri rūpējas par tiem, kuriem dzīvē ir mazāk veicies.

Dins Vecāns (Alūksne)

Enerģisks un vienmēr pozitīvi noskaņots cilvēks, kura dzīves aicinājums ir arhitektūra un sports. Nesavtīgs cilvēks, uz kuru vienmēr var paļauties. Dānijā izglābis no noslīkšanas kādu vīrieti, kas ziemā iekritis ūdenī. Nebaidās tiekties pēc augstākiem mērķiem un sniegt palīdzīgu roku citiem.  

Agris Pikšens (Lielvārde)
Agra draugi mēdz teikt, ka viņam diennaktī ir dots vairāk par 24 stundām, - tik daudz viņš paspēj paveikt un neapstāties, kamēr rezultāts nav sasniegts. Nekad neatteiks tam, kurš lūgs pēc palīdzības. Visa veida kustības piekritējs – aktīvi dejo un sporto, rādot lielisku piemēru savam brālim.

Gatis Kukša (Rīga)
Aktīvs sportists, kas ir uzrādījis labus rezultātus soļošanā un dažādos maratonos, tomēr darbs un mācības ierobežo iespējas īstenot sportiskās ambīcijas. Tomēr tas netraucē Gatim turpināt sportot un censties palīdzēt arī citiem, – viņš piedalījies „Nike Riga run” labdarības skrējiena organizēšanā.

Juris Lisovskis (Rīga)
Tēvs trīs pieaugušiem bērniem, kā arī lielisks vectēvs sešiem sportiskiem mazbērniem. Juris ir savas sportiskās ģimenes stiprais plecs un neatņemams visu treniņu, sacensību dalībnieks un līdzjutējs. Juris sporto arī pats un vienmēr atrod laiku, lai palīdzētu sportiskajās gaitās saviem mazbērniem.

Artūrs Kupčiuns (Valle)

Artūra galvenā aizraušanās ir futbols un vieglatlētika. Pabeidzis Sporta akadēmiju, viņš futbola gudrībās izglīto Bauskas jauniešus. Viņš vienmēr motivē savus audzēkņus nopietnam un patstāvīgam darbam. No savas pirmās algas Arturs iegādājās inventāru, lai padarītu treniņus interesantākus. Brīvprātīgi vada futbola komandu arī pieaugušajiem Vallē.

Aivars Čaklis (Ventspils)

Aivars ir sporta skolotājs Zūru pamatskolā, Ventspils novadā. Visu savu mūžu ir veltījis sportam un tieši darbam ar bērniem. Pats ir aktīvs sportists - jau vairāk nekā 35 gadus skrien un spēlē novusu. Katru gadu cītīgi strādā, lai aizvestu bērnus uz sacensībām ārzemēs, kā arī rīko sporta nometnes un visus pagasta sporta pasākumus.

Iveta Perija (Rīga)

Iveta vienmēr ir atbalstījusi aktīvu dzīvesveidu. Iveta ir bijusi iekļauta Latvijas junioru izlasē, tomēr traumas dēļ no profesionālā sporta bija jāatsakās. Iveta nepadevās un pašlaik skrien krosu, slēpo, vingro un aktīvi seko līdzi citu sportistu gaitām. Viņas entuziasms un sportiskais gars iedvesmo arī līdzcilvēkus būt aktīviem.

Eglons Kviesis (Talsi)

Eglons ir jauns vīrietis, kas aktīvi iesaistās savas skolas aktivitātēs un labprāt palīdz līdzcilvēkiem. Nekad neatsaka palīdzību mājas darbos – gan gādājot malku ziemai, gan atbalstot savus vecākus un vecākos brāļus. Eglons aktīvi sporto un piedalās dažādās sacensībās visā Latvijā, ar lepnumu pārstāvot Talsus.  

Ainārs Vilciņš (Ikšķile)
Ainārs ir aktīvs motosporta piekritējs. Ar savu iniciatīvu izveidojis biedrību L.A.M.A., kas organizē dažādus sporta pasākumus visā Latvijā.  Viņš strādā pie tā, lai aicinātu cilvēkus būt aktīviem, iesaistot tos sportā - gan lielus, gan mazus. Mazākais no biedrības sportistiem ir četrus gadus jauns, bet vecākajiem ir jau pāri sešdesmit.

Deins Kaņepējs (Pļaviņas)
Deins mācās Pļaviņu novada ģimnāzijas 10.klasē. Jau kopš bērnības ir sportisks, un atsaucīgs. Pašlaik aktīvi piedalās riteņbraukšanas sacensībās, uzrādot vadošos rezultātus savā vecuma grupā. Šajā vasarā Deins parādīja izcilu drosmi, Ventspils triatlona sacensībās izglābjot slīkstošu sportistu, lai arī pats zaudēja iespēju startēt un cīnīties par uzvaru.

Sandra Rozentštoka (Rīga)
Sporta ārste, kuras aicinājums ir palīdzēt cilvēkiem sportot veselīgi. Sandra strādā Sporta laboratorijā, kuru viņa ir izveidojusi kopā ar māsu, lai ar savu pieredzi palīdzētu sportistiem visā Latvijā. Tāpat Sandra 9 gadus strādā Bērnu jaunatnes sporta skolā, ārstējot un rehabilitējot mazos sportistus.

Kristīne Birzniece-Bērziņa (Saulkrasti)

Ģimenes ārste, kas iepriekš strādājusi ātrajā palīdzībā un Nacionālajos bruņotajos spēkos kā kara ārsts. Ir piedalījusies divās misijās Bosnijā un Irākā. Kristīne ir nesavtīga un labsirdīga, bet pats galvenais – ļoti mīl savu darbu un sportošanu ar savu ģimeni. Īpaši tuvi sporta veidi viņai ir skriešana un slēpošana, kurās gūtas arī vairākas medaļas.

Sigeta Kviese (Talsi)
Sigeta spēlēja Latvijas volejbola izlasē, kur sevi pierādīja kā izteiktu līderi. Diemžēl pēc traumas un smagas ceļa operācijas viņai tika liegta iespēja spēlēt komandā. Tomēr Sigeta ir pierādījusi savu mīlestību uz sportu, kļūstot par volejbola treneri savā skolā un par spīti traumai palīdzot savas skolas komandai izcīnīt vairākas godalgas.

Ieva Liepiņa (Rīga)
Vienmēr sportiska un entuziasma pilna, tā iedvesmojot citus būt aktīviem. Ar apbrīnojamu gribasspēku spējusi atgūties pēc smagas avārijas un iemācīties no jauna staigāt, lai uzreiz atgrieztos pie iemīļotās sportošanas, skrienot maratonos, vingrojot, slēpjot un iesaistot arī citus. Viņu nekas nevar apturēt!

Raitis Timma (Krāslava)
Basketbola treneris „pēc aicinājuma” un Krāslavas novada sporta organizators. Raitis strādā robežsardzē un vienlaikus turpina trenera darbu, audzinot jaunos basketbolistus. Raita trenētie Krāslavas un Daugavpils basketbolisti veiksmīgi sacenšas ar Latvijas spēcīgākajām komandām, apliecinot Raita centienus vienmēr sasniegt augstākos rezultātus.

Sandija Pecikonite (Aknīste)
Vienmēr ir pašas spēkiem cīnījusies par savu mērķu sasniegšanu, pārvarot grūtības, kas saistītas ar ģimenes smago finansiālo situāciju. Savu uzcītību un gribasspēku ir apliecinājusi, ieguldot milzīgu darbu, lai izcīnītu iespēju mācīties ārvalstīs. Sandija ir savas ģimenes stiprais plecs, kas atbalsta arī mammu un māsu.

Daiga Jurēvica (Carnikava)

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja, kura aktīvi nodarbojas ar novada sporta infrastruktūras sakārtošanu un attīstību. Sakārtojusi vietējo sporta kompleksu, lai tur varētu trenēties gan jaunieši, gan arī vecāka gājuma cilvēki. Sarmīte aktīvi cīnās par jaunu sporta kompleksu izveidi un iesaista arī apkārtējos sportiskās nodarbēs.

Zanda Vanaga (Ogre)

Drosmīga, jauna sieviete, kas spējusi uzveikt krūts vēzi un izcīnīt cīņu ar sabiedrībā valdošajiem aizspriedumiem. Aktīva krūts vēža pacientu atbalsta biedrības Dzīvības koks dalībniece un rehabilitācijas nometņu vadītāja krūts vēža pacientiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Laura

Šādu stāstu atradu portālā draugiem.lv...mani aizkustināja...
"Vēlos pavēstīt Tev kādu stāstu par kādu ļoti īpašu cilvēku!
šis īpašais cilvēks ir mans un daudzu, jo daudzu citu sporta skolotājs- Aivars Chaklis! Savu dzīvi viņš nesautīgi ir veltījis saviem skolniekiem un sportam! Skolotājs, kurš nav vienkārši skolotajs, bet gan Skolotājs ar vislielāko S kāds vien pasaulē iedomājams. Jo šis Skolotājs skolēnus māca nevis "braucot ar muti", bet izmantojot sevi kā piemēru. Skolotājs, kurš, saskatot savā skolniekā talantu ir gatavs uz lietām, par kurām citi nosmīkņātu, noburkšķētu vai samierinātos. Kā vienu no tām varu minēt gadījumu no tālajiem 90 tiem , kad es vēl biju nesen no autiņiem "izrāpojusi", bet mana vecākā māsa jau lieliski sevi pierādija kā potenciāla sportiste. Bija vasaras laiks un bērniem no laukiem- kaudze darāmā! Māsai no Skolotaja bija izskanējis piedāvājums padzīvoties sporta nometnē. Taču mūsu omīte savā kurzemnieces stingrumā teica: "Nē- izsportosies pa laukiem!" Jo galu galā-darbs ir pirmajā vietā (tādi toreiz bija laiki)... Un domājat šāds arguments mūsu Skolotāju apstādināja? Kā jūs domājat, ko viņš darīja?
Sāka ar pārrunām, bet saprotot, ka pārliecināšana nenostrādās, pats cītīgi nāca talkā, lai atrāk māsa paveiktu darbus un, protams, panāca savu. Un es domāju, šādi stāsti nāk ne tikai no mūsu ģimenes.
Vienmēr ar savu nenorietošo smaidu,humoru, lielisko formu, stalto stāju un vienkāršo sirsnību viņš pamanās būt mūsu vidū, nepaceļot sevi augstāk par citiem. Viņu mīl i mazi, i lieli,i puikas, i meitenes."

pirms 8 gadiem, 2011.09.28 14:16

Sports