Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zināmi datumi, kad 2017. gadā Vecpils autotrasē būs autokrosa un folkreisa sacensības

Aizvadīta LAF Krosa komisijas padomes sēde, kurā lielā mērā tika salikti galvenie uzsvari 2017. gada notikumiem. Latvijas čempionātā Open 2500 būs klase atmosfēriskiem motoriem, taču klasei dalībnieku skaita kļūdas būs nākotni izšķirošas. Paredzēta pretimnākšana Open 3500 klasei. Latvijas rallijkrosa kauss ieguvis čempionāta statusu, zināmi gandrīz visu seriālu kalendāri, drīz šā gada apbalvošana un citas nianses, vēstīts Autocross.lv.

Open kari
Ne tikai šīs sapulces, bet visa gada skaļākā tēma bija Open 2500 klases formāts. Pērn pieņemtais Open dalījums 2500 un 3500 (apzīmē motora darba tilpuma maksimumu) šogad pilnvērtīgi sevi nepierādīja: O-3500 mira nedzimusi, bet daudzi – ne visi – par kļūdu uzskatīja Open 2500 klasē atļaut turbomotorus.

Cīņas bija karstas gan aizkulisēs, gan arī publiskā telpā, brīžiem pārsniedzot pieklājības robežas. Pieklājīgi, taču ne bez karstām diskusijām aizritēja arī trešdienas sēde. Rezulltāts – ar balsojumu 4 pret 3 Open 2500 klase nākamgad būs līdz 2500 kub. cm ar atmosfēriskajiem motoriem.

Pareizi argumenti bija abās pusēs, no kuriem liela daļa apskatīti arī Autocross.lv komentāros. Tomēr, šķiet, lēmuma iznākumu noteica vēlme klases dalībniekus satuvināt gan tehniski, gan apļu laiku ziņā, kas gan nozīmē pāris automašīnu līdzšinējā formātā zaudēšanu.

Taču ar to Open 2500 klases “palicēji” uzelpot nevar. Krosa komisijas padome uzsver ļoti stingrus nosacījumus klases čempionāta statusam. Līdz 1. martam LAF Krosa komisijā jābūt izņemtām vismaz astoņām šīs klases braucēju licencēm, turklāt katrā posmā obligāta prasība ir nodrošināt sešu braucēju kvorumu. Ja kaut viens no posmiem klasei paliek bez kvoruma, klase zaudē Latvijas čempionāta statusu gan 2017. gadā, gan arī 2018. gadā, kas faktiski nozīmēs klases izformēšanu (sekojošie varianti: Open 3500 apvienotā klase, kādas citas klašu apvienošanas kombinācijas, vai dalība, piemēram, LAF Krosa komisijas kausā, utt.). Protams, gan sportistu kolektīva, gan visas komisijas uzdevums ir maksimāli censties noturēt dalībnieku skaitu jebkurā klasē, apzināti bruģēts ceļš uz iznīcību nav neviena interesēs.

Toties jau laicīgi tiek dots signāls Open 3500 potenciālajiem braucējiem: arī šai klasei ir iespēja sasniegt Latvijas čempionāta statusu (8 licences + 6 braucēju kvorums). Taču, pat, ja neizdosies līdz pavasarim sasniegt noteikto licenču skaitu, klases izveidošanās vārdā komisija būs pielaidīgāka: pat, ja sacīkstēs kausa izcīņas statusā būs gatavi startēt tikai trīs, četri dalībnieki, paredzēts ļaut to darīt, ar mērķi reklamēt šādas klases esamību. Tas nozīmē, ka lielās kubatūras un turbo mašīnu pilotiem šobrīd ir visas iespējas sakopot spēkus un pastāvēt.

Lielā mērā nākamais gads būs pēdējais Open līdzšinējā formāta eksistencei – vai nu tā (tās) iegūs savu sportisko stabilitāti, vai nu gadu desmitiem garā cīņa par šīs klases pastāvēšanu beigsies.

Nākamgad Latvijas rallijkrosa čempionāts
Lai gan šā gada Latvijas rallijkrosa kauss tapa sasteigti un ar zināmiem secinājumiem sezonas beigās, komisija nolēma seriālam piešķirt Latvijas čempionāta statusu (protams, izpildot visus kvoruma un citus nosacījumus čempiontitulu izcīņai). Seriālā nav paredzētas dramatiskas noteikumu izmaiņas. Pašlaik paliek atklāts jautājums par riepu izmantošanu – čempionāta virzītāji labprāt ieviestu vienotas riepas ne tikai RX LADA, bet arī Super 1600 un Touring 2000 klasei, taču šādam lēmumam ir zināma sportistu pretestība. Vēl paies laiks, lai iegūtu informāciju par šo tēmu, lēmums sekos vēlāk.

Čempionāta norise paredzēta piecos posmos – divreiz Biržos, vienreiz Biķerniekos (īsā konfigurācija), vienreiz 333 (kopā ar NEZ), vienreiz, iespējams, Jelgavā, Rullīša trasē.

RX kausa izcīņa tiks aizvadīta arī ziemā – Vidzemes pusē, lielā mērā turpinot tā sauktā VAZtusa tradīcijas.

Folkreisā un LAF Krosa komisijas kausā bez izmaiņām

LAF Folkreisa Ziemas un Vasaras kausā, kā arī LAF Krosa komisijas kausā bez lielām izmaiņām noteikumos. Folkreisam gan ziemas, gan vasaras seriāls sešos posmos, savukārt abus gadalaikus tradicionāli apvienos LAF Krosa komisijas kauss ar 12 posmiem. Pašlaik abos seriālos vēl nav zināma pāris posmu norises vieta, taču jācer, veidojas labs pārsteigums šajā sakarā.

Neliela inflācija
Pēc atsevišķu organizatoru lūguma visās LAF Krosa komisijas klasēs paceltas posmu dalības maksas, kuru summa simtprocentīgi nonāk posmu rīkotāju rīcībā. Latvijas autokrosa čempionātā un Latvijas rallijkrosa čempionātā posma dalības maksa būs līdz 90 eiro, taču abos gadījumos tas nozīmēs transponderu laika ņemšanas sistēmas izmantošanu. Minimāls cenu kāpums arī folkreisā un LAF Krosa komisijas kausā – attiecīgi, 40 un 50 eiro par posmu.

Licenču cenas pašlaik netiek mainītas.

3.decembrī balle!
Kamēr nav sācies 2017. gads, LAF Krosa komisija aizvadīs arī tradicionālo noslēguma pasākumu. Tas notiks 3. decembrī Ogres Kultūras centrā. Pasākuma sākums pl.18:00. Visiem laureātiem – autokrosā, rallijkrosā, folkreisā – jāsazinās ar LAF Krosa komisijas vadītāju Intu Ulmi (29264457)!

2017.gada sacensību kalendāri
Lielā mērā gatavi arī nākamā gada galveno seriālu sacensību kalendāri. Jau laika apstākļi ļaus, 2017. gads sāksies jau pēc mēneša – 10. un 11. decembrī Brenguļu autotrasē paredzēts pirmais posms gan LAF Folkreisa Ziemas kausam, gan LAF Krosa komisijas kausam, gan RX Ziemas kausam (Folkreiss un Krosa komisijas kauss sestdien, RX kauss svētdien). Starp citu, Brenguļu autotrase janvāra beigās gatavo īpašu pārsteigumu – nakts posmu.

2017.gada sacensību kalendārs
Latvijas autokrosa čempionāts

  1.posms, 30. aprīlis – Smiltene, Tepera trase
  2.posms, 27. maijs – Vecpils, Vecpils autotrase
  3.posms, 10. jūnijs – Valmiera, Brenguļu autotrase
  4.posms, 08. jūlijs – Kalna pagasts, Pilskalnu autotrase
  5.posms, 05. augusts – Vecpils, Vecpils autotrase
  6.posms, 27. augusts – Smiltene, Tepera trase

 LAF Folkreisa Ziemas kauss
  1.posms, 10. decembris – Valmiera, Brenguļu autotrase
  2.posms, 14. janvāris – Vecpils, Vecpils autotrase
  3.posms, 28. janvāris – Valmiera, Brenguļu autotrase (nakts)
  4.posms, 11. februāris – Kalna pagasts, Pilskalnu autotrase
  5.posms, 25. februāris – (tiks paziņots)
  6.posms, 05. marts – Smiltene, Tepera autotrase

 LAF Folkreisa Vasaras kauss
   1.posms, 14. maijs – (tiks paziņots)
   2.posms, 11. jūnijs – Valmiera, Brenguļu autotrase
   3.posms, 09. jūlijs – Kalna pagasts, Pilskalnu autotrase
   4.posms, 22. jūlijs – Vecpils, Vecpils autotrase
    5.posms, 19. augusts – Vecpils, Vecpils autotrase
    6.posms, 09. septembris – Valmiera, Brenguļu autotrase

LAF Krosa komisijas kauss
    1.posms, 10. decembris – Valmiera, Brenguļu autotrase
    2.posms, 14. janvāris – Vecpils, Vecpils autotrase
    3.posms, 28. janvāris – Valmiera, Brenguļu autotrase (nakts)
    4.posms, 11. februāris – Kalna pagasts, Pilskalnu autotrase
    5.posms, 25. februāris – (tiks paziņots)
    6.posms, 05. marts – Smiltene, Tepera autotrase
    7.posms, 13. maijs – (tiks paziņots)
    8.posms, 11. jūnijs – Valmiera, Brenguļu autotrase
    9.posms, 09. jūlijs – Kalna pagasts, Pilskalnu autotrase
    10.posms, 22. jūlijs – Vecpils, Vecpils autotrase
    11.posms, 19. augusts – Vecpils, Vecpils autotrase
    12.posms, 09. septembris – Valmiera, Brenguļu autotrase (Čempionu autokross)

RX Ziemas kauss
    1.posms, 11. decembris – Valmiera, Brenguļu autotrase
    2.posms, 26. decembris – Valmiera, Zilākalna autotrase
    3.posms, 07. janvāris – Smiltene, Tepera trase
    4.posms, 28. janvāris – Valmiera, Brenguļu autotrase (nakts)
    5.posms, 04. februāris – Valmiera, Zilākalna autotrase
   6. posms, 18. februāris – Smiltene, Tepera autotrase

 

Pievieno komentāru

Sports