Aizputnieks Helvijs Lūsis beidz bobslejista karjeru

Bobslejista gaitas noslēdzis stūmējs Helvijs Lūsis no Aizputes. Profesionāla sportista gaitas neturpinās arī bobsleja stūmējs Jānis Strenga, pirmdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses konferencē paziņoja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Šādu faktu Latvijas Olimpiskajai vienībai (LOV) atklājusi Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF). Abi sportisti ar novembri vairs nebūs iekļauti LOV nākamās sezonas ziemas sporta veidu sastāvā, vēsta LETA.

Strenga 2014.gadā bija viens no trim stūmējiem Oskara Melbārža stūrētajās bobsleja kamanās. Latvijas četrinieks izcīnīja sudrabu, bet vēlāk Aleksandra Zubkova ekipāža par dopinga noteikumu pārkāpumiem tika diskvalificēta, kā rezultātā latvieši zelta godalgu saņēma pērn Siguldā, speciāli izveidotā svinīgā ceremonijā.

Karjeras laikā Strenga četrinieku konkurencē nopelnīja visa kaluma pasaules čempionāta medaļas, tāpat viņš kaldinājis astoņus panākumus Pasaules kausa posmos, kuros septiņreiz izcīnīta otrā vieta, bet vēl piecās sacensībās kāpts uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena.

Startējot divniekos, Strenga ar Melbārdi Phjončhanā ieguva bronzu, bet Pasaules kausā vienreiz izcīnīja otro vietu.

Daļā no panākumiem kopā ar Strengu bijis arī Lūsis, kura rēķinā divas bronzas medaļas Pasaules kausa posmos četriniekos. Godalgas sportists ar pārējiem Melbārža ekipāžas dalībniekiem izcīnīja 2011. un 2019.gada sezonās.

Strenga nav startējis kopš 2019.gada marta, bet Lūsis savas pēdējās sacensības aizvadīja janvārī.

Pievieno komentāru

Ziemas sporta veidi