Zatlers teiks uzrunu Eiropas sieviešu basketbola čempionāta atklāšanā

Šodien Liepājas Olimpiskajā centrā plkst.20 Valsts prezidents Valdis Zatlers piedalīsies un teiks uzrunu Eiropas sieviešu basketbola čempionāta atklāšanā, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

Tāpat valsts pirmā persona vēros Latvijas un Polijas valstsvienību spēli, kas sāksies plkst.20.30.
Jau ziņots, ka 2009.gada Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm no 7. līdz 20.jūnijam notiks trijās Latvijas pilsētās - Rīgā, Liepājā un Valmierā. Priekšsacīkšu cīņas Latvijas izlase aizvadīs Liepājā, bet izšķirošie mači notiks Rīgā.

Četru apakšgrupu turnīrs notiks no 7.jūnija līdz 9.jūnijam, un katras grupas trīs labākās komandas spēlēs nākamajā - kvalifikācijas kārtā, kas notiks no 11.jūnija līdz 16.jūnijam. Ceturtdaļfināla spēles notiks no 17.jūnija līdz 18.jūnijam, pusfināls - 19.jūnijā, bet fināls - 20.jūnijā.

Kā ziņots, čempionāta sporta direktors Valts Miltovičs aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka Latvija pabeigusi sagatavošanās darbus Eiropas sieviešu basketbola čempionāta rīkošanai un ir gatava sacensību norisei.

Sacensībās piedalīsies 16 valstsvienības, un katrā delegācijā vidēji būs 22 cilvēki. Latvijā trenējas gan Latvijas izlase, gan Turcijas un Ukrainas spēlētājas, līdz 5.jūnijam Latvijā ieradušās visas 16 komandas.
Papildus tam Latvijā ieradīsies vēl aptuveni 40 tiesneši, kā arī ievērojams skaits apkalpojošā personāla. Šogad sacensībām akreditējies rekordliels žurnālistu skaits - to norisi atspoguļos aptuveni 200 žurnālistu.

Tiešā sacensību organizēšanā iesaistīti būs aptuveni 600-700 cilvēki, kamēr sacensībām līdzi jutīs aptuveni 2000-3000 ārvalstu fanu. Ir arī zināms skaits ārzemnieku, kas biļetes pasūtījuši individuāli un par kuriem čempionāta rīkotājiem ziņu nav.

Toties, ja līdz spēlēm par medaļām tiks Krievijas un Lietuvas komandas, ārvalstu līdzjutēju skaits vēl varētu pieaugt vēl par vairākiem simtiem, prognozē Miltovičs.

Finansējuma rīkošanai no valsts budžeta piešķirti 1,9 miljoni latu, kas, salīdzinot ar iepriekšējo Eiropas sieviešu basketbola čempionātu, kas notika Itālijā, ir trīs līdz četras reizes mazāks finansējums.

Pievieno komentāru

Sports