WRC posma organizēšanai Latvijā licences iegādei nepieciešamos 450 000 eiro varētu meklēt līdzekļos neparedzētiem gadījumiem

Pasaules rallija čempionāta (WRC) posma organizēšanai Latvijā licences iegādei nepieciešamos 450 000 eiro varētu meklēt valsts budžeta programmā "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", aģentūra LETA noskaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

IZM ir saņēmusi vēstuli par iespēju Latvijā organizēt WRC posma sacīkstes. Ministrija kā par sportu atbildīgā institūcija sākusi gatavot dokumentu paketi, ko varētu izskatīt Ministru kabinetā, vēsta LETA.

Ministrijā gan akcentēja, ka lēmums par to, vai Latvijā varētu notikt šādas sacensības, ir valdības kompetencē.

Sacensību posma organizēšanai nepieciešamās licences iegādei valstij būtu jāpiešķir 450 000 eiro, ko varētu meklēt budžeta programmā "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Kā ziņots, Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) WRC rīkotāji un "Rally Liepāja" rīkotājs "RA Events" ir sācis sarunas par Liepājas rallija iespējamu iekļaušanu 2020.gada sezonas kalendārā. Savukārt Eiropas rallija čempionāta (ERC) rīkotāji "Eurosport Events" atbalsta Latvijas posma "Rally Liepāja" pievienošanu WRC kalendāram.

FIA pasaules rallija čempionāta 2020.gada sezonu skārusi Covid-19 vīrusa izplatība pasaulē, tāpēc ir atcelti jau pieci plānotie ralliji, bet vēl divi pārcelti uz nenoteiktu laiku.

Pagājušajā nedēļā WRC vadītājs Olivers Sīsla apstiprināja, ka tiek meklēti "unikāli risinājumi, lai aizvadītu pilnvērtīgu čempionāta sezonu, tajā iesaistot arī starptautiski atzītas sacensības". To vidū ir arī "Rally Liepāja", kuru kopš pirmās sarīkošanas reizes 2013.gadā atzinīgi novērtējis FIA ERC rīkotājs "Eurosport Events", FIA un sacensību dalībnieki.

Ribeiru uzsver, ka WRC ir pavisam citāda mēroga organizācija, tādējādi nepieciešamas izmaiņas budžetā, lai pielāgotos pašreizējam formātam.

"Man nav nekādu šaubu, ka mēs kopā ar WRC rīkotājiem un Latvijas pusi atradīsim risinājumu, lai varētu aizvadīt šādas sacensības," atzīmē Ribeiru.

Liepājas rallijs šogad būs FIA ERC sezonas otrais posms, kura norise paredzēta no 14.augusta līdz 16.augustam.

Ja sarunas par FIA WRC posma sarīkošanu Latvijā noslēgsies veiksmīgi, nekavējoties tiks uzsāktas konsultācijas ar "Eurosport Events" par veidu, kā vislabāk apvienot šos divus posmus vienās sacensības, parūpējoties par ERC komandu un dalībnieku interesēm, kuri "Rally Liepāja" piedalījušies jau vairākus gadus.

Lai kāds arī būtu sarunu procesa par FIA WRC posma sarīkošanu Latvijā iznākums, "Rally Liepāja" saglabās vietu 2020.gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā un notiks augustā.

Startu rallijā apstiprinājuši arī vietējie piloti Mārtiņš Sesks un Reinis Nitišs.

Sezonas sākumā no janvāra līdz marta vidum tika aizvadīti trīs WRC posmi, kas norisinājās Montekarlo, Zviedrijā un Meksikā , kopvērtējuma vadībā atrodoties "Toyota" franču braucējam Sebastjanam Ožjē.

Nākamās plānotās sacensības WRC kalendārā šobrīd ir Turcijas rallijs septembra beigās.

Pievieno komentāru

Sports