WRC pilots Bufjē pieteicies startam rallijā "Rally Liepāja"

"M-Sport" komandā braucošais francūzis Braiens Bufjē, kurš pašlaik veiksmīgi sacenšas pasaules autorallija čempionāta (WRC) jaunās sezonas pirmajā posmā Montekarlo, pieteicies startam Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) Latvijas posmā - rallijā " Rally Liepāja".

Kā pavēstījuši organizatori, Bufjē sacensībās startēs ar "Citroen DS3 RRC" sacīkšu automašīnu, tādējādi kļūstot par skaļāko vārdu rallija "Liepāja" dalībnieku sarakstā.

Pašlaik 35 gadus vecajam Bufjē šīs būs pirmās sacensības Latvijā. Viņš karjeras laikā gan startējis vien septiņos WRC posmos, tomēr jau šīs sezonas pirmajā posmā Montekarlo pēc pirmās dienas bija kopvērtējuma līderis un pašlaik turpina cīņu par godalgotām pozīcijām.

Ar savu RRC klases braucamo francūzis pievienojies četriem R5 klases un divpadsmit S2000 klases braucējiem, kas veidos rallija "Liepāja" jaudīgāko braucamo sarakstu.

Ar šīm mašīnām šoreiz nebrauks neviens Latvijas sportists, tomēr startēs ar Latvijas licenci braucošais krievu pilots Vasīlijs Grjazins, kurš vadīs "Ford Fiesta S2000" automašīnu.

Kopā sacensībām ERČ pieteikušies 56 piloti no 21 valsts, kas ir ievērojami vairāk nekā pirms gada, kad uz starta izgāja 37 automašīnas. Eiropas čempionāta ieskaitē zem Latvijas karoga bez Grjazina startēs arī "LMT Autosporta akadēmijas" piloti Ralfs Sirmacis un Kristaps Feldmanis, kuri abi brauks ar R2 klases "Ford Fiesta" mašīnām. Ar šādu mašīnu brauks arī Nauris Bruņinieks, kurš šogad plānojis piedalīties vairākos ERČ posmos, ar "Mitsubishi Lancer Evolution X" mašīnu uz starta dosies Jānis Vorobjovs, bet ar "Mitsubishi Lancer Evolution IX" brauks Mārtiņš Svilis.

Tāpat paralēli ERČ posmam risināsies arī pirmie divi Latvijas čempionāta etapi, kuriem pieteikušies 32 braucēji.

Šogad rallijs "Liepāja" no 31.janvāra līdz 2.februārim risināsies Kuldīgas un Liepājas apkārtnē.

Pievieno komentāru

Sports