Virslīgas pēdējās vietas īpašniecei šogad būs jāpiedalās pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā

Latvijas futbola virslīgas 2021.gada sezonas pēdējās vietas īpašniecei šogad būs jāpiedalās pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā, ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF).

LFF valde otrdienas sēdē veikusi precizējumus gaidāmās sezonas "Optibet" virslīgas reglamentā un apstiprinājusi virkni citu jaunās sezonas sacensību reglamentu, kā arī ar mērķi stimulēt talantīgāko pašmāju spēlētāju izaugsmi vienojusies izstrādāt jaunatnes futbolistu atbalsta programmu, vēsta LETA.

Ņemot vērā, ka 2021.gada sezonā virslīgas sacensībās piedalīsies deviņas komandas, ar LFF Sacensību nodaļas un LFF Sacensību komitejas iesaisti diskutēts par izrietošo vajadzību veikt precizējumus turnīra reglamentā, pārskatot noteikumus, kā paredzēta vietas saglabāšana virslīgā.

Tā kā 2022.gada mērķis ir atgriezties pie desmit komandu čempionāta, nolemts noteikt, ka klubs, kas ieņems pēdējo vietu 2021.gada virslīgas čempionātā, divās pārspēlēs savā un pretinieku laukumā tiksies ar komandu, kas "Optibet" Nākotnes līgā ieņems otro pozīciju, tādējādi izspēlējot vietu 2022. gada sezonas virslīgā. Pie tiesībām spēlēt virslīgā automātiski tiks "Optibet" Nākotnes līgas uzvarētāji.

2020.gada sezonā pēdējās vietas ieguvēja automātiski atstāja virslīgu.

2021.gada sezonā Latvijas futbola virslīgā spēlēs čempione "Riga", otrās vietas ieguvēja RFS, bronzas medaļniece "Valmiera", kā arī "Ventspils", "Liepāja", Jūrmalas "Spartaks", Jūrmalas "Noah", "Metta" un "Daugavpils".

Līdztekus tam LFF administrācijai uzdots pārskatīt prasības un piedāvāt izmaiņas klubu licencēšanas procesā attiecībā uz virslīgas un Nākotnes līgas klubu jaunatnes futbola struktūrām, kā arī pārskatīt jaunatnes futbola akreditācijas nolikumu, ierosinot izmaiņas jaunatnes futbola komandu statusā. Izmaiņu ieviešana iespējama ar 2022. gada sezonu, bet priekšlikumu gatavošana paredzēta līdz maija beigām.

Bez divu augstāko līgu reglamentiem apstiprināti 2021.gada sacensību reglamenti arī Latvijas otrajai un trešajai līgai, "Viensviens" Latvijas kausa izcīņai, virslīgas dublieru čempionātam, sieviešu futbola līgai, sieviešu futbola pirmajai līgai, Latvijas kausa izcīņai sievietēm un Latvijas meiteņu futbola čempionātam. Pakārtoti apstiprināts arī LFF reglaments par spēlētāju statusu un pārejām, kā arī LFF akreditēto jaunatnes futbola klubu spēlētāju sagatavošanas kompensācijas nolikums.

Otrdien notikušajā valdes sēdē apstiprināts LFF administrācijas sagatavotais federācijas 2021.gada budžeta projekts, kas tiek virzīts uz LFF Finanšu komiteju saskaņojuma saņemšanai. Budžeta gala apstiprināšana, kā to paredz statūti, notiks gaidāmajā LFF kongresā, kas tiek plānots aprīļa beigās attālinātā formā.

Diskutējot par mehānismiem, kā sniegt papildu atbalstu Latvijas talantīgākajiem jaunajiem futbolistiem, nolemts izstrādāt attiecīgu Latvijas jaunatnes futbolistu atbalsta programmu. Tajā tiks ņemti vērā LFF Attīstības un jaunatnes komitejas, kā arī LFF Sacensību komitejas izstrādātie priekšlikumi.

Pievieno komentāru

Sports