Viktors Dobrecovs: "Ar Grobiņas vienību es varu izmēģināt savu redzējumu, ko nevarēju pielietot darbā ar profesionālu komandu"

Bijušais "SynotTip" Latvijas futbola virslīgas kluba "Liepāja" galvenais treneris Viktors Dobrecovs varētu pārņemt "komanda.lv" pirmās līgas vienības Grobiņas SC grožus, aģentūrai LETA atklāja speciālists.

Pašlaik 40 gadus vecais Dobrecovs pagājušās sezonas beigās atstāja "Liepāja" galvenā trenera amatu, jo vienībai neizdevās nosargāt Latvijas čempiones titulu. Kopš tā laika treneris vairāk laika veltījis mācībām un atpūtai, savukārt šomēnes viņam paredzēti eksāmeni, lai iegūtu Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) "Pro" kategorijas treneru licenci, raksta LETA.

Pašlaik Dobrecovs ar saviem padomiem palīdz pirmās līgas debitantei Grobiņas SC komandai, taču pastāv iespējamība, ka viņš drīzumā kļūs par šīs vienības galveno treneri.

"Pašlaik palīdzu komandai kā konsultants un piedalos treniņos. Nav izslēgts, ka es varētu kļūt arī par galveno treneri," izteicās Dobrecovs. "Treniņos no manis ieteiktā varbūt dažreiz tiek ņemts vērā pat pārāk daudz, bet ir arī jautājumi, kur taisnība ir otrai pusei. Jāsaprot, ka Grobiņas SC nav meistarkomanda un tur neviens naudu nesaņem."

Pašlaik Grobiņas vienības, kas iepriekšējā sezonā triumfēja otrajā līgā, galvenais treneris oficiāli ir Mārtiņš Jaunskalže.

"Ar Grobiņas vienību es varu izmēģināt savu redzējumu, ko nevarēju pielietot darbā ar profesionālu komandu. Šeit varu rast atbildes uz saviem jautājumiem," pauda Dobrecovs.

Treneris atklāja, ka starpsezonu viņš pavadījis mierīgi - vairāk pievērsies mācībām, jo divu gadu darbs "Liepājā" pirms tam bijis galvenais. "Darbs ar virslīgas komandu atņēma daudz laika. Tāpat esmu uzlabojis savu veselību, pietaupītas nervu šūnas."

"Pašlaik virslīgas klubi ir naudīgi, tāpēc tie ir nolīguši ārzemju trenerus, kamēr vietējie nav vajadzīgi. Ja beigsies naudiņa, atkal būs nepieciešami vietējie speciālisti. Tāda pašlaik ir būtība. Iepriekšējā sezonā ārzemnieki sevi labi pierādīja, virslīgā izcīnot pirmās trīs vietas," izteicās Dobrecovs.

Dobrecovs arī atklāja, ka no "Liepājas" šķiršanās notikusi profesionāli. "Jau sezonas beigās teicu, ka došos atpūtā. Man tās bija pirmās trenera gaitas karjerā. Jābūt gandarītam, ka izdevās izcīnīt Latvijas čempionu trofeju. Nav daudz vietējo speciālistu, kuri to būtu paveikuši. Manā darbā bija daudz kļūdu, kuras es nepieļaušu, ja atkal būs iespēja kļūt par galveno treneri."

Starpsezonā ar "Liepājas" galveno treneri kļuva gruzīnu speciālists Tamazs Pertija, kurš Latvijā strādā jau ilgu laiku.

Dobrecovs kā spēlētājs kļuva par Latvijas futbola čempionāta visu laiku rezultatīvāko spēlētāju, bet "Liepājas" komandu viņš vadīja kopš tās izveidošanas 2014.gada sākumā.

Pievieno komentāru

Sports