"VIA-S" un "Liepājas Universitāte" pievienojas pusfinālistu pulkam

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 22. un 23. februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā ar trijām ceturtdaļfināla spēlēm tika noskaidroti pēdējie divi pusfināla dalībnieki Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Par tām kļuva „VIA-S Modular Houses” un „Liepājas Universitāte” komandas, kuras pārspēja, attiecīgi „Fēnikss” un „Liepājas Papīrs” vienības.

Sestdien tika aizvadīta viena ceturtdaļfināla spēle starp regulārā čempionāta ceturto un piekto spēcīgāko komandu - „Liepājas Universitāte” un „Liepājas Papīrs”. Lai arī regulārajā čempionātā abās savstarpējās tikšanās reizēs pārāki bija „Universitātes” basketbolisti, tomēr „Papīrs” panākums pēdējā regulārā čempionāta spēlē pret vicelīderiem „Red Sun Buffet” pierādīja to, ka komandai ir pa spēkam cīnīties par medaļām.

Diemžēl pirmais puslaiks aizritēja diezgan garlaicīgi, jo „Universitātes” komanda spēja iekrāt 28 (!) punktu pārsvaru (48:20), kas lielā mērā izdzēsa visu intrigu šajā mačā. Lai arī ceturtajā ceturtdaļā „Papīrs” basketbolistiem izdevās rezultāta starpību būtiski samazināt, tomēr tikt tuvāk par 13 punktiem tā arī neizdevās un „Liepājas Universitāte” svinēja uzvaru ar rezultātu 76:63.

Uzvarētājiem labākais ar 30 gūtajiem punktiem bija Niks Lagzdiņš, bet „Papīrs” rindās ar 28 ačiem izcēlās Oskars Liepiņš.

Svētdien kopumā norisinājās divas spēles. Pirmajā mačā laukumā devās "VIA-S Modular Houses" un "Fēnikss" komandas, kurām pirmā ceturtdaļfināla spēle tika aizvadīta pirms nedēļās. Tajā mačā vairāk nekā pārliecinošu panākumu guva „VIA-S” basketbolisti (111:42), tādējādi šim atbildes mačam vairāk vai mazāk bija tikai formāla nozīme. Brīnumi nenotika un „VIA-S” basketbolisti arī šajā mačā izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 92:56.

Uzvarētājiem labākais ar 33 gūtajiem punktiem bija Kaspars Tiškus, bet ar 28 punktiem izcēlās Dzintars Semenkovs. Savukārt „Fēnikss” pēdējā čempionāta spēlē ar 15 punktiem izcēlās Jānis Poriņš.

Ceturtdaļfināla pēdējā atbildes spēlē starp „Liepājas Papīrs” un „Liepājas Universitāte” komandām sākās ar 13 punktu pārsvaru „Universitātes” komandai, kuru studentiem izdevās iekrāt sestdienas mačā. Šoreiz spēle aizritēja daudz līdzīgāk un pēc pirmā puslaika šī pāra uzvarētāji vēl bija uz lielas jautājuma zīmes, jo „Papīrs” atradās vadībā ar astoņiem punktiem (38:30), kas „Universitātes” pārsvaru bija sadeldējis līdz nieka pieciem punktiem.

Trešā ceturtdaļa salika visu pa plauktiņiem, kuru laikā „Universitātes” basketbolisti veica izrāvienu ar (22:8), tādējādi nosverot svaru kausus savā pusē. Galarezultātā studenti izcīnīja uzvaru arī otrajā mačā ar rezultātu 74:65, tādējādi iekļūstot Liepājas pilsētas basketbola čempionāta pusfinālā.

Jau otro spēli pēc kārtas ar 30 punktiem uzvaru kaldināja „Universitātes” uzbrukuma līderis Niks Lagzdiņš. Savukārt „Papīrs” rindās ar 23 punktiem izcēlās Toms Malkevičs.

Pēc šīm spēlēm noskaidrojās visi pusfināla spēļu dalībnieki. Regulārā čempionāta uzvarētājiem „Ģeodēzists” basketbolistiem pretim stāsies „Liepājas Universitātes” komanda, savukārt vicelīderiem „Red Sun Buffet” spēlētājiem pretiniekos būs „VIA-S Modular Houses” basketbolisti. Pirmās pusfināla spēles norisināsies 2. martā, savukārt atbildes mači notiks nedēļu vēlāk – 9.martā. Norises vieta paliek nemainīga – Liepājas Olimpiskā centra sporta zāle Nr. 1. Spēles abās dienās sāksies no pulksten 13:00.

Ceturtdaļfināla spēles rezultāts (22. februāris):
"Liepājas Papīrs" - "Liepājas Universitāte"                 63:76 (7:28, 13:20, 21:21, 22:7)

Ceturtdaļfināla spēļu rezultāti (23. februāris):
"VIA-S Modular Houses" - "Fēnikss"               92:56 (14:7, 16:22, 35:14, 27:13)
"Liepājas Universitāte" - "Liepājas Papīrs"                 74:65 (20:20, 10:18, 22:8, 22:19)