"VIA-S Modular Houses" sasniedz jaunu rezultativitātes rekordu

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 11. janvārī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas visas trīs astotās kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionāta ietvaros. Jaunu šīs sezonas rezultativitātes rekordu guva "VIA-S Modular Houses" basketbolisti, kas spēlē pret čempionāta debitantiem "Lesjofors" komandu guva 103 punktus, izcīnot panākumu ar 47 punktu pārsvaru – 103:56, informē Liepājas Olimpiskā centra sporta projektu vadītājs Mārtiņš Kozlovskis.

Kā pirmās svētdienas pēcpusdienā laukumā devās „Liepājas Universitātes” un „Liepājas pilsētas pašvaldības policijas” komandas. Šo svarīgo spēli stipri labāk iesāka studenti, kuri pirmās 20 minūtes noslēdza ar + 12 – 27:15. Taču otrajā puslaikā pamazām sāka iespēlēties arī „Policijas” basketbolisti, kuri spēja panākt neizšķirtu un mača uzvarētājs tika noteikts papildlaikā. Tajā ar trijiem tālmetieniem izcēlās „Universitātes” basketbolisti, nosverot svaru kausus savā labā un izcīnot uzvaru ar rezultātu 71:65. Uzvarētājiem labākais ar 23 gūtajiem punktiem bija komandas līderis un čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Niks Lagzdiņš. Savukārt „Policijas” komandu no zaudējuma neglāba arī Raivja Kalēja 27 gūtie punkti.

Dienas otrajā mačā spēkiem mērojās “VIA-S Modular Houses" un “Lesjofors” komandas. Pirms šīs spēles abas komandas atradās pretējās pozīcijās un tas spilgti attaisnojās arī laukumā. Jau no mača pirmajām minūtēm “VIA-S” ieguva drošu pārsvaru, kuru ar katru minūti turpināja palielināt. Pretargumentus “Lesjofors” šajā mačā saviem konkurentiem neatrada un nācās samierināties ar smagu zaudējumu – 103:56. Zīmīgi, ka “VIA-S” komanda šajā mačā kopumā realizēja 18 (!) tālmetienus un kopumā uzstādīja jaunu šīs sezonas rezultativitātes rekordu, gūstot 103 punktus spēlē. Savukārt “Lesjofors” rindās par divām tehniskajām piezīmēm mača diskvalifikāciju saņēma Egmonts Roze.

Uzvarētājiem labākais ar 22 gūtajiem punktiem bija Raivis Kabiņeckis, bet ar 18 punktiem izcēlās Edgars Sviklis, kurš kopā ar “LSSS” spēlētāju Kristapu Nārķi dala pirmās divas pozīcijas precīzāko tālmetiena izpildītāju konkurencē – līdz šim realizēti 17 tālmetieni. Savukārt “Lesjofors” rindās labākais ar 16 gūtajiem punktiem bija komandas līderis un čempionāta otrais rezultatīvākais spēlētājs Fēliks Stončaitis.

Dienas pēdējā mačā laukumā devās "Liepājas Papīrs" un "Ģeodēzists" basketbolisti. Mērnieku rindās pēc ilgāka pārtraukuma atgriezās viens no komandas līderiem Artūrs Freimanis un tas nesa rezultātus. “Ģeodēzists” komanda samērā līdzīgā mačā spēja uzvarēt “Liepājas Papīrs” komandu ar rezultātu 76:62, tādējādi saglabājot līderpozīcijas visā čempionātā, vienīgo zaudējumu piedzīvojot debitantiem “Lesjofors” basketbolistiem. Uzvarētājiem labākie ar 17 gūtajiem punktiem bija Mārtiņš Striks un Krists Celms, bet ar 16 un 15 punktiem izcēlās, attiecīgi, Gatis Jagmins un jau pieminētais Artūrs Freimanis. Savukārt “Papīrs” rindās ar 20 punktiem izcēlās Edgars Kaspars.

Nākošās spēles tiks aizvadītas jau šajā nedēļā. Trešdien, 14. janvārī, norisināsies viena spēle starp “LSSS” un “”Liepājas Universitātes” komandām. Savukārt atlikušās divas devītās kārtas spēles norisināsies sestdien, 17. janvārī, no pulksten 12:00. Pirmajā mačā laukumā dosies “Ģeodēzists” un "Lesjofors" vienības, bet otrajā spēlē spēkosies "Liepājas Papīrs" basketbolisti ar čempionāta vicelīderiem "VIA-S Modular Houses" komandu.