"VIA-S Modular Houses" izcīna uzvaru regulārajā čempionātā

Aizvadītajā sestdienā, 14. februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās atlikušās divas 12.kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Jau priekšlaicīgi par regulārā čempionāta uzvarētājiem kļuva "VIA-S Modular Houses" basketbolisti, kuri šo līderu godu izpelnījās pateicoties uzvarai pār bijušo līderu vienību “Ģeodēzists”, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC Sporta projektu vadītājs.

Kopumā sestdienas pēcpusdienā tika aizvadītas divas spēles. Ir īpašu interesi tika gaidīta pirmā cīņa starp abām līdervienībām - "Ģeodēzists" un "VIA-S Modular Houses" komandām. Ja mērniekiem pietiktu ar vienkāršu uzvaru, lai saglabātu savas līderpozīcijas kopvērtējumā, tad “VIA-S” komandai uzvara bija nepieciešama ar vismaz 13 punktu pārsvaru, jo pirmajā abu komandu mačā pārāki bija “Ģeodēzists” basketbolisti ar rezultātu 62:50.

Spēle kopumā ritēja ļoti līdzīgi un tikai otrajā puslaikā kādai no komandām izdevās gūt vērā ņemamu pārsvaru. Pēc trešās ceturtdaļas “VIA-S” bija iekrājuši jau sev labvēlīgo 15 punktu pārsvaru (58:43), taču pēdējās 10 minūtēs rezultāta starpība tik izsēta vairs tikai līdz vienam punktam (61:60).

Pēdējais galavārds tomēr piederēja “VIA-S” komandai, kura spēja saņemties un pēdējo minūšu laikā veica izrāvienu (14:0), tādējādi izcīnot uzvaru mačā ar 15 punktu pārsvaru un nodrošinot savlaicīgi sev 1.vietu regulārajā čempionātā! Uzvarētājiem labākais ar 15 gūtajiem punktiem bija Edgars Sviklis, bet mērniekiem ar 18 punktem izcēlās Gatis Jagmins.

Dienas otrajā mačā spēkiem mērojās “LSSS” un “Liepājas Papīrs” komandas. Lai saglabātu pēdējās cerības uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, jaunajiem sporta spēļu skolas audzēkņiem bija jāizcīna uzvara. Turpretim “Liepājas Papīram” šī uzvara bija nepieciešama, lai turpinātu cīņu par iespējams augstāku vietu izslēgšanas spēlēs.

“Papīrs” basketbolisti savu pārsvaru spēja iekrāt jau pirmajās 10 minūtēs, kuru neizsēja līdz pat beigu fināla svilpei, tādējādi izcīnot uzvaru mačā ar rezultātu 69:56. Tas “LSSS” komandai bija 11. zaudējums 12 spēlēs, kas komandai liedza sasniegt izslēgšanas spēles. Uzvarētājiem labākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Dāvis Šveiduks. Savukārt “LSSS” rindās ar 14 punktiem izcēlās Kristaps Nārķis.

Nākošās un tajā pašā laikā arī pēdējās regulārā čempionāta spēles tiks aizvadītas 21. un 22. februārī, kad arī tiks noskaidroti visi ceturtdaļfināla pāri. Jau priekšlaicīgi zināms, ka pusfinālā kvalificējās “VIA-S Modular Houses” un “Ģeodēzists” komandas, kurām pirmā izslēgšanas spēļu kārta būs brīva un komandas savlaicīgi varēs nolūkoties oponentu cīņās. Spēles sestdien un svētdien sāksies no pulksten 12:00.