"Vega 1/Liepāja" sper platu soli pretim Final 6

Ceturtdien, 27. martā, pārliecinošu uzvaru Nordea Basketbola līgas pirmajā pārspēlē par iekļūšanu labāko sešu komandu skaitā izcīnīja „Vega 1/Liepāja” basketbolistes, kuras savu skatītāju klātbūtnē ar 27 punktu starpību pārspēja „Audentes SG” basketbolistes no Igaunijas – 77:50.

Regulāro čempionātu abas komandas noslēdza attiecīgi 6. un 7. pozīcijā, līdz ar to tieši šīm vienībām ir jāaizvada pārspēles divu spēļu summā par iekļūšanu Final 6 jeb sešu labāko komandu skaitā, kas cīnīsies par medaļām. Pirmā spēle norisinājās Liepājā, bet atbildes mačs plānots pirmdien Tallinā, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs.

Pamatturnīra pirmajā aplī Tallinā notikušajā spēlē ar 70:61 uzvarēja Igaunijas komanda, taču šoreiz, kad komandām sākas izšķirošās spēles, scenārijs bija pavisam pretējs. Lai arī pirmo puslaiku igauņu basketbolistes aizvadīja ļoti labā līmenī un atpūtā devās pie + 2 (32:34), tomēr otrais puslaiks salika visu pa plauktiņiem.

Liepājnieču presings un “Audentes” līderu nogurums strauji mainīja spēku samēru laukumā. Mājinieču uzbrukums ieguva otro elpu, turklāt komandai labi sekmējās arī aizsardzībā un trešā ceturtdaļa tika uzvarēta ar (29:6), kas rezultātā uz tablo pirms pēdējām 10 minūtēm vēstīja patīkamo + 21 (61:40). Atlikušajā laikā nekas būtisks vairs nemainījās un liepājnieces savu pārsvaru palielināja vēl par sešiem punktiem, kas spēlei noslēdzoties vēstīja 77:50 par labu laukuma saimniecēm.

Liepājas komandas rindās kārtējās rezulatīvās spēles aizvadīja komandas līderes – Stelfoksa, Niedola un Suknarovska, kuras šajā mačā izcēlās, attiecīgi, ar 23, 20 un 17 punktiem. “Audentes” rindās labākā ar 18 gūtajiem puntiem bija Kadri Ann Lass.
Atbildes spēli Tallinā abas vienības aizvadīs pirmdienas vakarā, pēc kurām arī noskaidrosies liepājnieču tālākais liktenis Nordea Basketbola līgā. Sekmīga iznākuma gadījumā “Vega 1/Liepāja” basketbolistes iekļūs Final 6 turnīrā, kas no 4. līdz 6. aprīlim norisināsies turpat Igaunijas galvaspilsētā Tallinā un kā zināms, liepājnieču pretinieces būs Igaunijas čempiones “ECLEX Tallinn”.