"Vega 1"/"Liepāja" basketbolistes tiek pie pirmās uzvaras apvienotā čempionāta otrajā posmā

Pie pirmās uzvaras Latvijas un Igaunijas apvienotā sieviešu basketbola čempionāta otrajā posmā piektdien tika "Vega 1"/"Liepāja".

Liepājnieces savu skatītāju priekšā ar 61:47 (15:11, 21:3, 9:18, 16:15) pārspēja citu Latvijas komandu RSU, raksta LETA.

"Vega 1"/"Liepāja" sastāvā ar 19 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Ieva Vītola, kamēr 13 punktus pievienoja Laura Audere. Savukārt RSU rindās Guna Lagzdiņa atzīmējās ar 12 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām, bet 11 punktus iemeta Anna Buša.

Lai gan pirmā ceturtdaļa vēl aizritēja līdzvērtīgā cīņā, "Vega 1"/"Liepāja" vienībai to uzvarot ar 15:11, otrajā ceturksnī mājinieces Rīgas komandai ļāva iemest tikai trīs punktus un lielajā pārtraukumā iet ar graujošo 36:14. Otrajā puslaikā RSU gan atjaunoja intrigu, jo noslēdzošās ceturtdaļas ievadā tablo vēstīja tikai par četru punktu pārsvaru Liepājas komandai (45:41). Turpmākās pāris minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr noslēgumā "Vega 1"/"Liepāja" veica vēl vienu izrāvienu un guva uzvaru.

Spēcīgāko komandu grupā, kur komandas aizvada četru apļu turnīru, pagaidām Somijas čempionvienība Lāpenrantas "Catz" ir tikusi pie četriem panākumiem četrās spēlēs, bet "TTT Rīga" uzvarējusi vienīgajā spēlē, kamēr liepājniecēm ir viena uzvara trijās spēlēs, bet RSU kontā četras neveiksmes tikpat mačos.

Tikmēr vājāko komandu grupā, kur tiek aizvadīti divi apļi, vadībā ar astoņiem panākumiem atrodas "Media"/"Rapla" spēlētājas, kas ir Igaunijas čempioņu Tallinas 1182 mantinieces. Savukārt "Tallinas Universitāte" un "TTT Rīga-Juniores" iekrājušas septiņas uzvaras attiecīgi 11 un 12 mačos, kamēr "Latvijas Universitāte" ar trim panākumiem ir piektajā vietā, bet Latvijas U-16 izlase ir zaudējusi visos mačos un ieņem pēdējo septīto pozīciju.

Pēc otrā posma labāko komandu turnīra trešās un ceturtās vietas ieguvējas par vietu finālturnīrā divu spēļu summā cīnīsies ar divām labākajām otrā ešelona vienībām. Savukārt spēcīgākās četras komandas 8. un 9.aprīlī spēkosies finālturnīrā, kas tiks aizvadīts "Elektrum" Olimpiskajā sporta centrā Rīgā.

Apvienotais Latvijas un Igaunijas čempionāts risinās jau piekto reizi. Pērn tajā uzvarēja "TTT Rīga" basketbolistes, finālā pārspējot "Catz" komandu un triumfējot turnīrā trešo gadu pēc kārtas.