"Vega 1"/"Liepāja" basketbolistes sīvā cīņā zaudē "Tallinas Universitātei" apvienotā čempionāta ceturtdaļfināla spēlē

"Vega 1"/"Liepāja" basketbolistes pirmdien viesos sīvā cīņā ar 64:65 (10:21, 13:14, 22:14, 19:16) zaudēja "Tallinas Universitāte" komandai Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta ceturtdaļfināla pirmajā spēlē, taču saglabā labas izredzes iekļūt finālturnīrā.

Liepājnieces pagalam neveiksmīgi sāka spēli, ļaujot pretiniecēm izvirzīties vadībā ar 8:0, bet pēc pirmās ceturtdaļas esot iedzinējos ar 10:21. Savukārt pēc puslaika "Vega 1"/"Liepāja" zaudēja ar 23:35, raksta LETA.

Pakaļdzīšanos Liepājas klubs sāka trešajā ceturtdaļā, spējot pietuvoties līdz trīs punktu attālumam (43:46). Spēles noslēdzošajā daļā "Vega 1"/"Liepāja" četras minūtes pirms beigām panāca izlīdzinājumu 58:58, bet 22 sekundes pirms sirēnas pirmo un vienīgo reizi šajā mačā izvirzījās vadībā ar 64:63. Tomēr tikt pie uzvaras neizdevās, jo četras sekundes pirms beigām divpunktu metienu realizēja "Tallinas Universitātes" leģionāre Samanta Makkeja.

"Vega 1"/"Liepāja" komandā pa 18 punktiem guva Ilze Jākobsone un Ieva Vītola, kura izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas, bet Zane Jākobsone-Pelse pievienoja 14 punktus. Tikmēr uzvarētājām Makkeja sameta 21 punktu, bet Mirjama Nikolai izcēlās ar 16 punktiem.

Komanda, kura iekļūs finālturnīrā, noskaidrosies divu spēļu summā. Atbildes cīņa Liepājā notiks svētdien.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdaļfināla otrā duelī RSU basketbolistes svētdien viesos ar 32:66 cieta sagrāvi pret Igaunijas klubu "Media"/"Rapla", līdz ar to RSU izredzes uzvarēt divu spēļu summā ir kļuvušas ļoti iluzoriskas.

Atbildes spēle šajā duelī piektdien notiks Rīgā.

Finālturnīrā vietas jau garantējušas regulārā čempionāta divas labākās komandas "TTT Rīga" un Lāpenrantas "Catz" no Somijas.

Apvienotā čempionāta pamatturnīrā uzvaru svinēja "TTT Rīga", kas spēcīgāko komandu grupā triumfēja ar 11 uzvarām 12 spēlēs. Tikmēr "Catz" spēlētājas tika pie astoņiem panākumiem, "Vega 1"/"Liepāja" rēķinā bija piecas uzvaras, bet RSU basketbolistes zaudēja visos 12 mačos.

Tikmēr vājāko komandu grupā, kur tika saglabāti pirmā posma rezultāti, pirmo vietu ar 18 uzvarām 21 spēlē guva "Media"/"Rapla" komanda, kurai ar 15 panākumiem sekoja "Tallinas Universitāte", abām komandām kvalificējoties izslēgšanas turnīram.

Pie 12 panākumiem tika un sezonu septītajā vietā noslēdza "TTT Rīga - Juniores" basketbolistes, septiņas uzvaras iekrāja "Tartu Universitāte"/"Kalev", bet aiz tās ar sešiem panākumiem sekoja "Latvijas Universitāte". Tikmēr "G4S Noorteliiga" un Latvijas U-16 komandas savāca pa trim uzvarām.

Otrā posma spēcīgākās grupas trešās un ceturtās vietas ieguvējām par vietu finālturnīrā divu spēļu summā jācīnās ar divām labākajām otrā ešelona vienībām, savukārt šo pāru uzvarētājas kopā ar "TTT Rīga" un "Catz" 8. un 9.aprīlī spēkosies finālturnīrā, kas tiks aizvadīts "Elektrum" Olimpiskajā centrā Rīgā.

Apvienotais Latvijas un Igaunijas čempionāts risinās jau piekto reizi. Pērn tajā uzvarēja "TTT Rīga" basketbolistes, finālā pārspējot "Catz" komandu un triumfējot turnīrā trešo gadu pēc kārtas.