"Vega 1"/"Liepāja" basketbolistes izcīna savu ceturto panākumu NBL otrā posma mačā

Panākumu "Nordea" Basketbola līgas (NBL) sievietēm otrā posma spēlē ceturtdien izcīnīja Latvijas komanda "Vega 1"/"Liepāja", kas savā laukumā ar 68:46 (13:14, 22:13, 18:13, 15:6) pārspēja citu valsts klubu "TTT Juniores".

Sīva cīņa abu vienību starpā risinājās vien pirmajā ceturtdaļā, kad viesu basketbolistes ceturksni noslēdza, būdamas vadībā (14:13). Tomēr otrajā ceturtdaļā situācija mainījās, ja vēl pirmajās minūtēs Rīgas basketbolistes cīnījās punkts punktā, tad pirmā puslaika izskaņā favorītu statusu mačā apliecināja "Vega 1"/"Liepāja" spēlētājas (35:27).

Otrajā puslaikā "Vega 1"/"Liepāja" cīņa padevās no rokas un tika panākts jau 13 punktu pārsvars (53:40). Savukārt noslēdzošajā mača daļā viesu klubs guva tikai sešus punktus, kas neļāva cerēt uz veiksmīgu spēles gala rezultātu - 68:46.

Uzvarētāju rindās 22 punktus guva amerikāņu leģionāre Aleksandra Stelfoksa, kuras kontā arī desmit atlēkušās bumbas.

Savukārt "TTT Juniores" labā Paula Strautmane izcēlās ar 15 punktiem.

Šosezon Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta pamatturnīrā piedalās astoņas komandas no Latvijas un piecas no Igaunijas. Vienības sākotnēji izspēlēja vienu apli, bet turpinājumā tās sadalījās divās grupās (1.-6. un 7.-13.vietas ieguvējas).

Vājāko komandu grupā līderes ar četrām uzvarām četrās spēlēs ir "Latvijas Universitātes" (LU) basketbolistes, bet "Vega 1"/"Liepāja" komandai ir četri panākumi piecos mačos un tā ieņem otro pozīciju, savukārt divas uzvaras četrās cīņās ir "TTT Juniores" komandai, bet Latvijas U-16 izlase četrās spēlēs tikusi pie panākuma divreiz. Tikmēr "Kolibri Pepsi"/"47.vsk" basketbolistes zaudējušas visās sešās līdzšinējās cīņās.

Otrajā posmā katrā grupā tiks izspēlēti divi apļi (punkti tiek skaitīti no jauna). Trešajā posmā notiks divas izslēgšanas spēļu sērijas starp 5.-8. un 6.-7.vietas ieguvējiem, savukārt "Nordea" Basketbola līgas čempionātu noslēgs sešu labāko komandu finālturnīrs. Pēc tam Latvijas četras labākās komandas izslēgšanas turnīrā sadalīs valsts čempionāta medaļas.

Pērnajā sezonā "Cēsis" uzvarēja pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā, kā arī izcīnīja trešo Latvijas čempionu titulu un otro pēc kārtas.