"Vega 1"/"Liepāja" basketbolistes droši uzvar atbildes spēlē un iekļūst apvienotā čempionāta pusfinālā

"Vega 1"/"Liepāja" basketbolistes Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta ceturtdaļfināla atbildes spēlē svētdien savā laukumā ar 76:52 (18:11, 24:8, 17:16, 17:17) pārspēja "Tallinas Universitātes" komandu, nodrošinot vietu pusfinālā.

Liepājnieces pirmajā mačā zaudēja ar 64:65, bet divu spēļu summā guva panākumu ar rezultātu 140:117, raksta LETA.

Atbildes spēlē Latvijas komandas rindās ar 15 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Laura Audere, 14 punkti Ievai Vītolai, 13 punktus iemeta Kristīne Silarāja, 12 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles Ilzei Jākobsonei, bet 11 punktus sameta Zane Jākobsone-Pelše.

Pretiniecēm ar 18 punktiem rezultatīvākā bija Trīne Kasemegi.

Liepājas basketbolistes izšķirošo pārsvaru nodrošināja otrajā ceturtdaļā, kad iemeta 24 punktus, kamēr pretiniecēm ļāva iemest trīsreiz mazāk.

LETA jau vēstīja, ka otrā ceturtdaļfinālā "Rīgas Stradiņa Universitātes" (RSU) basketbolistes divu spēļu summā ar 85:140 zaudēja Igaunijas čempioņu Tallinas 1182 mantiniecei "Media"/"Rapla" komandai.

Finālturnīrā vietas jau bija garantējušas regulārā čempionāta divas labākās komandas "TTT Rīga" un Lāpenrantas "Catz" no Somijas.

Apvienotā čempionāta pamatturnīrā uzvaru svinēja "TTT Rīga", kas spēcīgāko komandu grupā triumfēja ar 11 uzvarām 12 spēlēs. Tikmēr "Catz" spēlētājas tika pie astoņiem panākumiem, "Vega 1"/"Liepāja" rēķinā bija piecas uzvaras, bet RSU basketbolistes zaudēja visos 12 mačos.

Tikmēr vājāko komandu grupā, kur tika saglabāti pirmā posma rezultāti, pirmo vietu ar 18 uzvarām 21 spēlē guva "Media"/"Rapla" komanda, kurai ar 15 panākumiem sekoja "Tallinas Universitāte", abām komandām kvalificējoties izslēgšanas turnīram.

Pie 12 panākumiem tika un sezonu septītajā vietā noslēdza "TTT Rīga - Juniores" basketbolistes, septiņas uzvaras iekrāja "Tartu Universitāte"/"Kalev", bet aiz tās ar sešiem panākumiem sekoja "Latvijas Universitāte". Tikmēr "G4S Noorteliiga" un Latvijas U-16 komandas savāca pa trim uzvarām.

Otrā posma spēcīgākās grupas trešās un ceturtās vietas ieguvējām par vietu finālturnīrā divu spēļu summā jācīnās ar divām labākajām otrā ešelona vienībām, savukārt šo pāru uzvarētājas kopā ar "TTT Rīga" un "Catz" 8. un 9.aprīlī spēkosies finālturnīrā, kas tiks aizvadīts "Elektrum" Olimpiskajā centrā Rīgā.

Apvienotais Latvijas un Igaunijas čempionāts risinās jau piekto reizi. Pērn tajā uzvarēja "TTT Rīga" basketbolistes, finālā pārspējot "Catz" komandu un triumfējot turnīrā trešo gadu pēc kārtas.