"Vega 1"/"Liepāja" basketbolistes apvienotā čempionāta pusfinālā zaudē "Catz" basketbolistēm

"Vega 1"/"Liepāja" basketbolistes sestdien Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta pusfinālā "Elektrum" Olimpiskajā sporta centrā ar 52:76 (8:21, 16:19, 20:15, 8:21) kapitulēja Somijas čempionei Lāpenrantas "Catz".

Liepājas kluba basketbolistes jau pirmajā ceturtdaļā nokļuva lielos iedzinējos, zaudējot ar 21 punktu, pēc tam tā arī nespējot atgūties. Tiesa, trešās ceturtdaļas beigu daļā "Vega 1"/"Liepāja" spēja samazināt atstarpi un tobrīd zaudēja vien ar sešiem punktiem (44:50), tomēr beigas labāk atkal nospēlēja "Catz", otro gadu pēc kārtas iekļūstot finālā, raksta LETA.

"Vega 1"/"Liepāja" rindās rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Zane Jākobsone-Pelse, komandas kapteine Kristīne Silarāja guva deviņus, bet Ieva Vītola astoņus punktus, kamēr uzvarētājām Jeļena Rešetko izcēlās ar 18, bet Valensija Makferlenda 17 punktus.

Savukārt otrs pusfināls sāksies plkst.19, un tajā "TTT Rīga" tiksies ar Igaunijas čempioņu Tallinas 1182 mantiniecēm "Rapla"/"Media".

Svētdien finālturnīra ietvaros notiks cīņas par pirmo un trešo vietu.

Pamatturnīrā par uzvarētāju tika kronētas "TTT Rīga" basketbolistes, kuras kopumā 21 mačā piedzīvoja tikai vienu zaudējumu, bet pret finālčetrinieka dalībniecēm Latvijas un šī turnīra čempioņu attiecība ir 9-1. Vienīgais zaudējums marta sākumā tika piedzīvots pret "Catz" komandu.

Lāpenrantas komanda regulārajā turnīrā bija otrajā vietā, kamēr "Vega 1"/"Liepāja" bija trešā. Savukārt "Rapla"/"Media" iespēju spēlēt finālturnīrā ieguva pēc pārspēlēm, divu spēļu summā pārspējot Latvijas komandu RSU. Apvienotā čempionāta otro posmu Igaunijas vienība aizvadīja vājāko komandu grupā.

"Catz" un "Vega 1"/"Liepāja" divu sezonu laikā savā starpā tikušās astoņas reizes un rezultāts ir 7-1 Somijas čempionvienības labā, ieskaitot pērno pusfinālu Tallinā - 75:55.

Tikmēr "TTT Rīga" bilance savstarpējās spēlēs ar "Rapla"/"Media" un šīs komandas priekštecēm ir 14-1. Tās trīs reizes tikušās Latvijas-Igaunijas līgas pusfinālā un rīdzinieces uzvarējušas visās spēlēs.

Apvienotais Latvijas un Igaunijas čempionāts risinās jau piekto reizi. Pērn tajā uzvarēja "TTT Rīga" basketbolistes, finālā pārspējot "Catz" komandu un triumfējot turnīrā trešo gadu pēc kārtas.

Pievieno komentāru

Sports