"VEF Rīgas" jaunpienācējs Jakovičs visu sezonu bija plānojis aizvadīt "Liepāja"/"Triobet" komandā

Viens no pērnās vasaras Latvijas U-20 basketbola izlases līderiem Ingus Jakovičs šo sezonu bija plānojis aizvadīt "Liepāja"/"Triobet" komandā un par pārcelšanos uz valsts čempionvienību "VEF Rīga" neesot pat domājis, komandas mājaslapā citēts pats spēlētājs.

Pašlaik 20 gadus vecais saspēles vadītājs no Liepājas komandas uz "VEF Rīgu" pārgāja janvāra pašā sākumā, noslēdzot līgumu uz trim gadiem.

"Jau pirmajā dienā bija sajūta, ka esmu Rīgas komandā bijis ilgāku laiku," pauda Jakovičs. "Iejušanos atviegloja arī tas, ka pirms tam zināju Jāni Bērziņu un vienu no treneriem Jevgeņiju Kosuškinu no U-20 izlases, kā arī Anžeju Pasečņiku."

Jakovičs atklāja, ka par pievienošanos "VEF Rīga" sastāvam uzzinājis negaidīti, vien pāris nedēļas pirms noticis darījums.

"No sākuma ar aģentu bijām izlēmuši, ka līdz sezonas beigām palikšu Liepājā. Tomēr visas šīs situācijas dēļ bija tā, ka nevarēju normāli paspēlēt, jo galvā visu laiku domāju par "VEF Rīgu". Treneris un aģents to redzēja, tāpēc mainījām sākotnējos plānus un nolēmu piekrist rīdzinieku piedāvājumam," pauda Jakovičs.

Kā zināms, "Liepāja"/"Triobet" galvenais treneris ir Uvis Helmanis, kurš iepriekš bija viens no "VEF Rīga" galvenā trenera Ramūna Butauta palīgiem.

"Liepājā bija ļoti daudz kas līdzīgs, piemēram, aizsardzības sistēmas un kombinācijas. Tas noteikti atvieglo manu pāreju un adaptēšanos jaunajā "VEF Rīga" vienībā. Butauts teica, ka nekādus brīnumus no manis nesagaida. Galvenais spēlēt savu spēli - darboties agresīvi, nebaidīties, jo kļūdas būs, taču jācīnās līdz galam un nevajag nokārt galvu," sacīja Jakovičs, kura spēles laiks šobrīd nav pārāk liels, taču ar laiku viņš cer palielināt savu lomu komandā.

"Uzskatu, ka noteikti nekrītu ārā no kopējā skata. Līmenis ir augstāks, kas ir jūtams. Spēlētāji ir lielāki, lēmumi jāpieņem ātrāk. Vairs nav iespējams, ka pēc "pick and roll" vienkārši apspēlē visus un iemet no groza apakšas," izteicās Jakovičs.

Šobrīd Latvijas jaunais basketbolists "VEF Rīga" aizvadījis divas VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta spēles, vidēji laukumā pavadot gandrīz četras minūtes un šo divu cīņu laikā atzīmējoties ar vienu precīzu divpunktu metienu.

Jakovičs aizvadītajā vasarā bija viens no līderiem Latvijas U-20 izlasē, kas Eiropas čempionātā izcīnīja sudraba medaļas. Desmit spēlēs Latvijas U-20 komandas labā Ingus vidēji mačā guva 13,6 punktus un veica 3,5 rezultatīvas piespēles.

Pievieno komentāru

Sports