"VEF Rīga" basketbolisti pirmo reizi kļūst par LBL čempioniem

Par Latvijas Basketbola līgas čempioniem pirmo reizi pēc kluba atjaunošanas kļuvuši VEF Rīga basketbolisti, kuri piektdien viesos finālsērijas izšķirošajā septītajā spēlē ar 87:82 (35:35) uzvarēja BK Ventspils komandu (sērijā 4:3). Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzina VEF Rīga līderi Sandi Valteru.

Cīņa iesākās fināla cienīgi – pirmajā ceturtdaļā vadībā bija gan viena, gan otra komanda, taču nevienai vērā ņemamu pārsvaru iegūt neizdevās. Lielāko – plus seši – izskaņā sasniedza ventspilnieki.

Spēles otrais posms aizritēja viļņveidīgi. Laukuma saimnieki veiksmīgāk sāka un uz brīdi panāca astoņu punktu pārsvaru (26:18). Vefieši ar Bakiču un Keinu priekšgalā atbildēja ar 11 punktiem pēc kārtas, bet vēl brīdi vēlāk vadībā atkal bija BK Ventspils basketbolisti. Likumsakarīgi pirmais puslaiks beidzās neizšķirti – 35:35.

Cīņas raksturs būtiski nemainījās arī pēc pārtraukuma, ja nu vienīgi sāncenši krietni uzlaboja precizitāti metienos. Otro puslaiku viesi sāka ar Bakiča un Valtera precīzajiem tālmetieniem, bet trešās ceturtdaļas vidū Bakičs ar pieciem punktiem pēc kārtas pirmo reizi panāca deviņu punktu pārsvaru VEF Rīga komandai (49:40).

Kaut ventspilnieki uz brīdi starpību sadeldēja līdz diviem punktiem, VEF melnkalniešu leģionāra vēl divi trīspunktnieki pēc kārtas ļāva rīdziniekiem atjaunot 58:51 pārsvaru. Taču ceturtdaļas izskaņā dominēja mājinieki, un pirms pēdējām 10 minūtēm vefiešu pārsvars bija viens vienīgs punkts.

Saspringtais un nervozais mačs kulmināciju sasniedza pamatlaika pēdējā minūtē. Iepriekš diezgan neveiksmīgu spēli aizvadījušais Efedžuku pirmo reizi otrajā puslaikā bija izvirzījis vadībā Ventspils komandu (72:68), taču VEF Rīga spēlētāji guva 11 punktus pēc kārtas.

VEF Rīga uzvaru ar astoņiem precīziem soda metieniem pēc kārtas nosargāja Sandis Valters, bet punktu sezonai ar slam dunk pielika Dairis Bertāns, kurš divus gadus iepriekš kļuva par LBL čempionu BK Ventspils rindās.

Pievieno komentāru

Sports