Valsts atbalsts sporta pasākumiem turpmāk būs jānorāda ar īpašu logo

Lai nodrošinātu vienotu kārtību, kādā norādīt, ka sporta pasākums tiek līdzfinansēts no valsts budžeta, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi valsts sporta logo un Ministru kabineta (MK) noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā norādāma informācija par sporta pasākuma līdzfinansēšanu no valsts budžeta, un minētās informācijas saturu.

Valsts sporta logo un MK noteikumi izstrādāti, lai noteiktu vienotu valsts vizuālo identitāti sportā un noteiktu vienotos identitātes lietošanas nosacījumus, kas veicinātu sabiedrības izpratni par valsts ieguldījumu sporta attīstībā Latvijā.

Valsts sporta logo kopā ar līdzfinansējuma sniedzēja logotipa lietošanu būs jānodrošina visos publicitātes līdzekļos atbilstoši ministru kabineta noteikumu pielikumam, kurā noteikta logotipa uzbūve, izmērs un krāsu lietošanas nosacījumi. Publicitātes un plašsaziņas līdzekļos logotipu būs jālieto kopā ar līdzfinansējuma sniedzēja logotipu.

Ja līdzfinansējuma apmērs pārsniegs 10 000 latu, līdzfinansējuma sniedzējs varēs noteikt logotipa lietošanas papildnosacījumus. Ja informācija par sporta pasākumu tiek sniegta audio formātā, MK noteikumi paredz, ka tiks atskaņots teksts: „Valsts atbalstu nodrošina (līdzfinansējuma sniedzēja nosaukums)”.

Valsts sporta logo un tā stila rokasgrāmata elektroniskā formātā būs pieejama par sporta politiku atbildīgās ministrijas – IZM mājaslapā www.izm.gov.lv, pēc MK noteikumu publicēšanas Latvijas Vēstnesī.

IZM izstrādātais MK noteikumu projekts "Noteikumi par kārtību, kādā norāda informāciju par sporta pasākuma līdzfinansēšanu no valsts budžeta, un minētās informācijas saturu" šodien, 2009.gada 12.maijā, apstiprināts MK sēdē.

Pievieno komentāru

Sports