Valdis Valters: Komanda spēlē pilnīgi citādi nekā pārbaudes spēlēs

Latvijas basketbola izlase pirmajā Eiropas čempionāta mačā ar Krieviju spēlēja pavisam citādi, nekā to darīja pārbaudes spēlēs, sarunā ar aģentūru LETA izteicās kādreiz lieliskais basketbolists un tagad komandas "VEF Rīga" galvenais treneris Valdis Valters.

Jau ziņots, ka pirmajā Eiropas čempionāta mačā Latvija ar 68:81 (21:28, 15:11, 16:19, 16:23) zaudēja pašreizējai Eiropas čempionvienībai Krievijai.

"Kopumā iespaids bēdīgs. Izskatās, ka taktisko variantu ir maz. Vienīgais, kas deva rezultātu uzbrukumā, bija Kaspara Kambalas un Kristapa Valtera sadarbība, bet pārējais bija individuālas darbības," izteicās Valters. "Arī aizsardzība bija bēdīga. Grūti ar tik gariem pretiniekiem spēlēt. Mīnusu bija ļoti daudz."

"Var just, ka komandai nav vēlmes uzvarēt, kas ir psiholoģiska vaina. Izskatās, ka arī skandāli spēlētājiem prasījuši daudz spēka," atzina Valters.

Krievijas izlase vadībā atradās visu mača laiku, tomēr spēles beigās Latvija spēja pietuvoties līdz 63:65. Atlikušo mača daļu gan daudz sekmīgāk nospēlēja Krievija, kas izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru.

"Nezinu, kāpēc beigās viņi nespēlēja, katrs sāka meklēt laimi pats sevī. Mums nebija disciplīnas un stratēģijas, tāpēc beigās katrs sāka meklēt laimi pats sevī," atzina Valters, par dīvainu stratēģiju nosaucot arī faktu, ka Latvijas izlase faktiski spēlēja astoņu basketbolistu sastāvā, jo Ernests Kalve, Gatis Jahovičs un Rolands Freimanis vispār neizgāja laukumā, bet Aigars Vītols nospēlēja tikai trīs minūtes. "Savukārt [Artūrs] Štālbergs tajā pašā laikā nospēlēja 30 minūtes, kurās guva tikai vienu punktu. Krieviem pa to laiku vismaz minūti nospēlēja visi 12 spēlētāji."

"Šo maču komanda spēlēja pavisam citādi nekā pārbaudes spēles, tāpēc vispār ir grūti ko komentēt," atzina Valters.

Turpmākajās spēlēs Latvijas valstsvienība otrdien plkst.20.15 tiksies ar papildu kvalifikācijas turnīra labāko komandu Franciju, bet trešdien plkst.20.15 spēkosies ar Vācijas valstsvienību.

Apakšgrupu turnīrs risināsies līdz trešdienai. Turnīra turpinājumā no 11. līdz 16.septembrim Lodzā un Bidgoščā risināsies otrais apakšgrupu turnīrs, bet 17.septembrī Katovicē sāksies izšķirošie mači. Eiropas čempionāta fināls sāksies 20.septembrī plkst.22.15 pēc Latvijas laika.

Pievieno komentāru

Sports