Valdība spriedīs par IZM priekšlikumu no 8.marta atļaut olimpisko sporta veidu sacensībās piedalīties no 15 gadu vecuma

Valdība šodien plāno spriest par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu no 8.marta atļaut olimpisko sporta veidu sacensībās piedalīties no 15 gadu vecuma.

IZM nākusi klajā ar šo ierosinājumu, lai nodrošinātu, ka U-16 meiteņu volejbola izlase jaunnedēļ var piedalīties Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs Daugavpilī, vēsta LETA.

Trešdien Saeimas Sporta apakškomisijā IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs stāstīja, ka sports pamazām mostas no "daļēja komas stāvokļa", ņemot vērā, ka Covid-19 otrais vilnis ļoti smagi skāra sporta nozari.

Tāpat viņš teica, ka ministrijai otrdien bijusi "laba saruna" ar Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvjiem par sporta jautājumiem, vienlaikus piebilstot, ka par visu vēl nav izdevies vienoties.

Tomēr puses ir vienojušās par izmaiņām noteiktajā vecuma regulējumā, kas var piedalīties olimpisko sporta veidu sacensībās. Līdz šim regulējums paredzēja, ka sacensības var aizvadīt tikai pieaugušie, taču, lai atrisinātu U-16 volejbola izlases problēmu puses vienojušās noteikto vecumu mazināt.


Pievieno komentāru

Sports