"Vaiņodes" handbolisti savā laukumā zaudē komandai "Celtnieks Rīga"

"SynotTip" Latvijas handbola virslīgas vicečempione Rīgas "Celtnieks" svētdien svinēja kārtējo pārliecinošo uzvaru jaunās sezonas spēlēs. Rīdzinieki Vaiņodes sporta hallē ar rezultātu 36:23 (19:11) pārspēja "Vaiņodi".

Galvaspilsētas komandai bija vajadzīgas piecas minūtes, lai pēc veiktā ceļa uz spēli iejustos un demonstrētu savu handbolu. "Vaiņodei" šajā laikā izdevās iekrāt 3:1 pārsvaru, kas gan nebija uz ilgu laiku. Turpinājumā rīdzinieki veica pāris nelielus izrāvienus, un 16. minūtē pēc Dmitrija Petuhova vārtu guvuma jau bija vadībā ar 10:6, vēsta LETA.

Lielisks nogrieznis padevās Igoram Ignatjevam, kurš nepilnu divu minūšu laikā guva trīs vārtus (15:9). Arī puslaika beigu daļā "Celtnieks" komanda uzbrukumā bija neapturama, noslēdzot 30 minūtes ar komfortablu astoņu vārtu handikapu - 19:11.

Arī otrā puslaika sākumdaļa "Celtniekam" nebija tā labākā. Tā rezultātā "Vaiņode" spēja nedaudz samazināt rezultāta starpību, bet ne tik daudz, lai varētu runāt par spēles gaitas laušanu. Vistuvāk "Vaiņode" bija 45. minūtē (21:24), taču pēc tam "Celtnieks" visu salika pa plauktiņiem un galarezultātā uzvarēja ar 36:23.

Lielisku spēli "Celtnieks" vienības sastāvā aizvadīja Igors Ignatjevs, kurš šovakar bija spēles rezultatīvākais handbolists ar desmit gūtiem vārtiem. Astoņus vārtus guva Aleksejs Haisa. "Vaiņodes" sastāvā ar astoņiem vārtiem izcēlās Oskars Pāvils.

Tikmēr "Jūrmalas Sports" viesos ar 34:27 (14:13) pārspēja ASK/LSPA vienību, izšķirošo izrāvienu veicot otrā puslaika otrajā pusē. Jūrmalniekiem astoņus vārtus guva Ričards Jablonskis, bet septiņreiz mājiniekus pārspēja Dairis Adamaitis.

Augstākajā līgā vīriem nemainīgi startē astoņas komandas - Dobeles "Tenax", Rīgas "Celtnieks", Ludzas "Latgols", "Ogre", "Jūrmalas sports", "Vaiņode", ASK/LSPA un Latvijas jaunatnes izlases bāzes komanda MSĢ/LAT-2000.

Janvāra beigās Latvijas vīriešu handbola izlase pirmo reizi vēsturē spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pastāv iespēja, ka šajā laikā nespēlēs tikai vadošās komandas "Tenax" un "Celtnieks", bet citām vienībām mači varētu notikt.

Izspēles formāts virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos - 1.-4.vieta un 5.-8.vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. MSĢ/LAT 2000 arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies.

Iepriekšējā sezonā otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem kļuva Dobeles "Tenax" handbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Rīgas "Celtnieks" vienību.