"Vaiņodes" handbolisti grūtā mačā pārspēj ASK/LSPA

Pie grūtas uzvaras "SynotTip" Latvijas vīriešu handbola virslīgas mačā svētdien tika "Vaiņode", kas viesos ar 32:30 (16:17) pārspēja ASK/LSPA.

Uzvarētāju sastāvā 13 vārtus iemeta Oskars Pāvils, kamēr ASK/LSPA rindās rezultatīvākais ar astoņiem punktiem bija Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs, vēsta LETA.

Vēl divas minūtes līdz mača beigām ASK/LSPA atradās vadībā ar 30:29 un pretendēja uz pirmo uzvaru sezonā, tomēr noslēgumā "Vaiņode" guva trīs bezatbildes vārtus un izcīnīja grūtu panākumu. Teju viss mačs aizritēja abu komandu līdzvērtīgā cīņā punkts punktā, lai gan vēl sākumā ASK/LSPA izdevās iegūt piecu vārtu pārsvaru, kas gan palika nenosargāt.

Turnīra tabulas līderpozīcijā ar maksimāli iespējamiem 16 punktiem astoņas mačos ir Dobeles "Tenax", bet par diviem punktiem atpaliek Rīgas "Celtnieks", kamēr Ludzas "Latgols" ar 12 punktiem ir trešā. Pa astoņiem punktiem ir MSĢ/LAT-"Hertz" un "Vaiņodei", seši ir "Jūrmalas Sportam", kas noslēdz pirmo sešinieku. "Ogrei" ir četri punkti, bet bešā šobrīd ir ASK/LSPA.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā virslīgā startē astoņas komandas, kuras vispirms izspēlēs divu apļu turnīru, bet pēc tā rezultātiem tiks sadalītas divos četriniekos. Turpinājumā gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet vēl četras komandas - pirmās grupas trešā un ceturtā vieta, kā arī otrās grupas pirmā un otrā vieta, izspēlēs ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfinālā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, pusfinālā cīņa notiks līdz divām, bet finālā - līdz trim uzvarām.

MSĢ/LAT-"Hertz" komanda startēs tikai turnīra pirmajos divos posmos, bet pret šo komandu izcīnītie punkti tiek skaitīti kopējā vērtējumā.

Savukārt regulārā čempionāta pēdējās vietas ieguvējs aizvadīs pārspēles (uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā) ar 1.līgas uzvarētāju par tiesībām spēlēt virslīgā 2019./2020. gada sezonā.

Iepriekšējā sezonā Latvijas čempionu tronī atgriezās Dobeles "Tenax", kas finālsērijā ar 3-1 uzvarēja Rīgas "Celtnieku", bet bronzas medaļas ieguva Ludzas "Latgols", kas ar 3-1 pārspēja "Ogre"/"Miandum" komandu.