Vaiņodē uzsāks autosprinta sacensības "Kurzemes ziemas kauss 2017/2018"

Sesdien, 2. decembrī, starts tiks dots sešu posmu autosprinta sacensībām “Kurzemes ziemas kauss 2017/2018”. Pirmais posms norisināsies Vaiņod lidlauka teritorijā.

Par cik stabilas ziemas iestāšanos vēl neprognozē, Vaiņodes lidlauks būs vispiemērotākais mainīgajiem laika apstākļiem. Sacensības norisināsies pēc rallija supersprinta noteikumiem ar četriem braucieniem, no kuriem trīs labākie noteiks uzvarētājus. Reģistrācija internetā norisinās līdz 1. decembra pulksten 18. Visa informācija pieejama www.eveautosports.lv.

Šogad ziemas kausam jauna ieskaites klase – HISTORIC. Šī klase paredzēta automašīnām, kuras ražotas līdz 1990. gadam. Automašīnām jābūt standarta komplektācijā, bez būtiskām vizuālām un tehniskām izmaiņām. HISTORIC klasē startē visu piedziņu automašīnas ar CSN atbilstošām riepām, radžu un bezradžu, vēstīts biedrības "EVE autosports" mājaslapā.

Organizatori atgādina, ka kausveida (sporta) krēsli un sporta jostas ir aizliegtas automašīnām, kuras nav aprīkotas ar drošības karkasu. Tāpat arī aizliegts automašīnai ar drošības karkasu uzstādīt standarta krēslu. Obligāta prasība ir ugunsdzēšamais aparāts, kurš ir droši nostiprināts un viegli pieejams. Ugunsdzēšamā aparāta vieta jāmarķē ar atbilstošu uzlīmi. Automašīnai jābut gan priekšā, gan aizmugurē uzstādītai vilkšanas cilpai. Obligāti jālieto cimdi un ķivere ar minimums E marķējumu.

Biedrības EVE autosports organizētā ziemas kausa izcīņa, standarta un sporta automašīnām, norisināsies sākot ar 2017. gada 2. decembri. “Kurzemes ziemas kauss 2017/2018” ietvaros tiks aizvadīti seši posmi. Pirmais posms 2. decembrī, otrais posms 23. decembrī, trešais posms 7. janvārī, ceturtais posms paredzēts kā nakts posms, ar startu piektdienas vakarā, 19. janvārī, piektais posms 11. februārī un sestais posms 25. februārī. Esam apzinājuši un izvērtējuši vairākas trases, kurās varam rīkot ziemas kausa posmus. Labvēlīgos un ziemai atbilstošos laika apstākļos, Kurzemes ziemas kausa dalībniekiem, tiks piedāvātas divas, līdz šim neizmantotas trases.

“Kurzemes ziemas kausa 2017/2018” izcīņā paredzētas desmit ieskaites klases. FWD un FWD/R – automašīnas ar priekšējās ass piedziņu, kuru apriepojums ir ar un bez radzēm. RWD un RWD/R – automašīnas ar klasisko piedziņu, kuru apriepojums ir ar un bez radzēm. 4WD un 4WD/R – pilnpiedziņas automašīnas, kuru apriepojums ir ar un bez radzēm. 2WD OPEN – automašīnas ar viena tilta piedziņu un ar brīvu apriepojumu, tai skaitā ar sportam paredzētām riepām. 4WD OPEN – automašīnas ar pilnpiedziņu un ar brīvu apriepojumu, tai skaitā ar sportam paredzētām riepām. HISTORIC – automašīnām, kuras ražotas līdz 1990. gadam, apriepojums ar vai bez radzēm. DĀMAS – automašīnas piedziņa un apriepojums ir brīva izvēle. Kā arī apbalvosim katra posma labāko junioru, neatkarīgi no tā, kurā klasē ir startēts.

Kurzemes ziemas kausa izcīņa notiks sešos posmos, bet kausa kopvērtējuma ieskaitē tiks vērtēti pieci posmi. Junioriem un dāmām netiek piemērota dalības maksa. Ziemai neatbilstošu laika apstākļu gadījumā tiks atļauts startēt ar vasaras riepām, tai skaitā radžu klasē. EVE ziemas kausa posmos tiks pievērsta īpaša uzmanība automašīnas tehniskajam stāvoklim un atbilstībai sacensību nolikumam.


Pievieno komentāru

Sports