Vācietis Vīgands ātrākais rallija "Liepāja" kvalifikācijas ātrumposmā

Vācijas pilots Zeps Vīgands piektdien bija ātrākais Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) Latvijas posma - rallija "Liepāja" - kvalifikācijas ātrumposmā.

Ar "Škoda Fabia S2000 Rally" automašīnu braucošais vācietis 3,6 kilometru distanci veica minūtē un 41,49 sekundēs, par 1,06 sekundēm apsteidzot britu Kreigu Brīnu ("Peugeot 207"). Vēl par 0,7 sekundēm atpalika soms Esapeka Lapi ("Škoda Fabia S2000").

Savukārt ceturtajā vietā ātrumposmu pabeidza ar Latvijas licenci braucošais krievu pilots Vasīlijs Grjazins.

Kā vienīgais no latviešiem uz starta izgāja Jānis Vorobjovs ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kuram septītā vieta un labākais laiks ERČ "Production Car" kausa ieskaitē. Kvalifikācijas ātrumposmu aizvadīja 17 ekipāžas ar ERČ vai Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prioritāti.

Rallijs "Liepāja" risināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnē. Kopumā 58 automašīnām divās dienās jāveic 12 ātrumposmi, kuru kopējais garums būs 240,56 kilometri. Pazīstamākais braucējs šogad ir "M-Sport" komandā braucošais francūzis Braiens Bufjē, kurš sacenšas arī pasaules autorallija čempionātā (WRC).

Bufjē kvalifikācijas ātrumposmā piektdien ieņēma astoto vietu.

Pirms gada Latvijas posmā ERČ ieskaitē uz starta izgāja vien 37 automašīnas.

Eiropas čempionāta ieskaitē zem Latvijas karoga bez Grjazina šogad startēs arī "LMT Autosporta akadēmijas" piloti Ralfs Sirmacis un Kristaps Feldmanis, kuri abi brauks ar R2 klases "Ford Fiesta" mašīnām, ar šādu mašīnu brauks arī Nauris Bruņinieks, kurš šogad plānojis piedalīties vairākos ERČ posmos, ar "Mitsubishi Lancer Evolution X" mašīnu uz starta dosies Vorobjovs, bet ar "Mitsubishi Lancer Evolution IX" brauks Mārtiņš Svilis.

Tāpat paralēli ERC posmam risināsies arī pirmie divi Latvijas čempionāta posmi, kuriem pieteikušies 32 braucēji. Katra sacensību pilnā diena būs kā atsevišķs nacionālā seriāla ieskaites posms.

Pievieno komentāru

Sports