UEFA Eiropas līga: Šodien "Liepājas metalurgs" pret Tbilisi "Dinamo"

Šodien, 16. jūlijā, Eiropas kausu sezonu atklās arī pašreizējie "LMT Virslīgas" līderi "SK Liepājas metalurgs" futbolisti, kuri UEFA Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmaja spēlē savā laukumā uzņems Gruzijas otro spēcīgāko klubu, pazītamo "Tbilisi Dinamo".

Spēles sākums "Daugavas" stadionā, Piejūras parkā plkst 19:00.

Iepazīsties ar "Dinamo Tbilisi"
I
zlozes kārtībā par "SK Liepājas metalurgs" pretinieku ir noteikts klubs – „Dinamo" Tbilisi. Liepājas kluba preses dienests piedāvā iepazīties ar šī slavenā kluba vēsturi!
Katram futbola cienītājam ir labi zināma vesela plejāde slavenu gruzīnu futbolistu uzvārdu, bet pati nozīmīgākā šīs saulainās valsts komanda ir un paliek „Dinamo" – liepājnieku šī brīža pretinieks Eiropas līgā.

Ziedu laikus Tbilisi „Dinamo" ir piedzīvojis padomju laikos. Divreiz klubs ir kļuvis par PSRS čempioniem (1964. un 1978. gads), piecreiz bijis vicečempions, bet bronzas medaļu komplektu padomju čempionātos ieguvis pat 13 reizes. Divreiz slavenā Tbilisi komanda ir ieguvusi PSRS Kausu, bet 1981. gadā ir sasniegusi austāko rezultātu starptautiskā arēnā – izcīnījusi Eiropas kausu ieguvēju kausu.
Sakot ar 1990. gadu, Gruzijas klubi pārstāja piedalīties PSRS kausos un sāka organizēt savus turnīrus. Uz neilgu laiku „Dinamo" nomainīja nosaukumu uz „Iberia", bet tad atkal atgriezās pie iepriekšējā nosaukuma. Gruzijas neatkarīgo čempionātu laikā Tbilisi „Dinamo" 13 reizes ir izdevies kļūt par čempionāta uzvarētājiem, pie tam 10 reizes no tām pēc kārtas (no 1990. līdz 1999.gadam). Jaunajā tūkstošgadē viņiem par čempioniem ir izdevies kļūt tikai trīs reizes un pēdējoreiz tas notika 2008. gadā. Pēdējo 2008./2009. gada sezonu Tbilisi komanda noslēdza kā otrie, piekāpjoties „Vit Georgia" par 6 punktiem. Taču komandas līdzjutēji nepalika pavisam bez uzvarām – dinamieši devīto reizi vinnēja Gruzijas Kausu finālā soda sitienos pārspējot „Olimpu". Toreiz soda sitienos spoži spēlēja vārtsargs Georgijs Lorija, kurš ne tik sen vēl bija pirmais numurs valsts izlasē, taču šī brīža izlases treneris Ektors Kupers viņu tur pat vairs neizsauc. Starp citu, Lorija veiksmīgi aizvietoja sezonas beigās no ierindas izgājušo vārtsargu Didjē Ovono. Pēc sezonas noslēguma „Dinamo" veiksmīgi pārdeva 26 gadus veco Gabonas izlases vārtsargu Francijas klubam „Le Man" par 700 tūkstošiem eiro. Vēl vairāk, tam pašam Francijs klubam „Dinamo" pagājuša gada decembrī pārdeva vēl vienu savu vārtsargu deviņpadsmitgadīgo Georgiju Makiradze. Jāsaka, ka Gruzijas komandas komerciālā puse darbojas labi.
Gruzijas futbols vienmēr ir bijis bagāts ar talantiem. Atliek vien atcerēties. Cik šīs valsts pārstāvji ir paguvuši spēlēt dažādās mūsu valsts komandās Latvijas čempionāta ietvaros!

Taču atgriezīsimies pie „Dinamo", kura vadību šī gada aprīlī pārņēma treneris Kahabers Kačarava. Šajā amatā viņš nomainīja Raineru Cobeli, tomēr uzvarēt čempionātā viņam neizdevās. Taču viņa kontā ir iepriekš minētā Gruzijas kausa iegūšana. Finālā, kurš notika maijā, līdzās vārtsargam Lorijam izcēlās arī komandas otrais kapteinis, pussargs Georgijs Nergadze, kurš vārtus guva gan spēlē, gan soda sitienos.

Gruzijas komandas aizsardzībā ir jāatzīmē slovāks Milošs Krško, labējais aizsargs Gulverds Tomašvili, kā arī 22 gadus vecais Gurams Kašia, kurš aprīlī debitēja nacionālās izlases sastāvā. Pie tam uz galveno valsts komandu regulāri tiek izsaukti trīs „Dinamo" pussargi – Dāvids Odikadze, Georgijs Merebašvili un Levans Hmaladze. Pēdējais ir arī komandas kapteinis.

Aizvadītajā sezonā dinamieši kļuva par rezultatīvāko čempionāta komandu, 30 spēlēs gūstot 70 vārtus. Pie tam „Dinamo" uzstādīja jaunu rezultativitātes rekordu Gruzijas augstākās līgas vēsturē, spēlē pret turnīra autsaideru „Boržomi" ar rezultātu 12:0. Tajā spēlē izcēlās Melnkalnes dinamiešu leģionārs uzbrucējs Ilja Spasojevičs, bet vēl viens šīs valsts pārstāvis komandā ir pussargs Daniolo Tomičs.

Pagājušajā sezonā uzbrukumā „Dinamo" komandā bija vērojama liela konkurence. Līdzās jau minētajam Spasojevičam spēlēja arī Iraklijs Siharulidze, Mate Vacadze, kā arī divi leģionāri – kamerūnietis Donalds Džusse un Gabonas uzbrucējs Žoržs Akimeri.
Pirmā spēle notiks Liepājā 16. jūlijā, bet otrā tikšanās notiks 23.jūlijā Tbilisi.

Pievieno komentāru

Sports