Trīs čempionāti Liepājā, ielūgums uz ralliju, rallijsprintu un ralliju-reidu „Kurzeme 2009”

Liepāja un rallijs ir nesaraujami jēdzieni! Neskatoties uz ekonomiski svārstīgo laiku tradīcijām bagātākais autosporta pasākums Latvijā - rallijs „Kurzeme 2009” – 29. un 30. augustā gaidīs ar interesantu trasi sportistiem un plašām atpūtas iespējām skatītājiem.

Augusta pēdējā nedēļas nogalē Liepājā pulcēsies trīs čempionātu dalībnieki – rallija, rallijsprinta un rallija – reida.

Rallijs „Kurzeme” vienmēr ir bijis Latvijas rallija dzīves inovators – gan iegūstot Eiropas čempionāta posma statusu, noturot vienlaicīgi visu trīs Baltijas valstu čempionāta posmu, ejot pāri robežām, rīkojot kopīgu ralliju ar lietuviešiem, vai arī kļūstot par viena no Krievijas čempionāta etapiem. Rallija, rallijsprinta un rallija-reida formātu apvienošana vienās sacensībās ir nākamais rallija „Kurzeme” izaicinājums.

Vasaras sākumā Latvijas Automobiļu Federācijas pieņemtais lēmums par rallija un rallijsprinta sacensību apvienošanu šogad ir bijis ekonomisku apsvērumu diktēts solis. Kļuva skaidrs, ka sarīkot kvalitatīvas un dalībnieku kupli apmeklētas sacensības atsevišķi katrā no šīm čempionāta ieskaitēm šogad būtu praktiski neiespējami. Kaut arī rallijsprints vēsturiski ir attīstījies no standarta auto sacensību kustības, tad šobrīd ir palikušas tikai atsevišķas pozīcijas tehniskajos noteikumos, kas rallijsprintu šķir no rallija, kas arī dod iespēju rīkot šīs sacensības kopā. Rallija „Kurzeme” dalībnieku pulku kuplinās arī rallija-reida čempionāta dalībnieki, kuriem plānots speciāls prologa ātrumposms tikai apvidus automobiļiem piemērotā apvidū.

Jaunumi ir skāruši arī organizatoru komandu. Šogad ralliju rīkos biedrība „Liepājas Rallija Komanda” ar Uldi Hmieļevski rallija direktora amatā un Liepājas rallistiem kā palīgiem un konsultantiem, sadarbojoties ar biedrību „B&K Rallijs” – aktīvu rallijsprintu un amatieru auto sacensību organizatoru Liepājas pusē, ar šīs biedrības diviem galvenajiem motoriem Aigaru Biti un Ivaru Kertjāni.
Centīsimies nepievilt. Gan ar kompaktu sacensību formātu. Gan ar interesantu pilsētas ātrumposmu, kurā tramplīnu skaits varētu pārsniegt vidēji statistisko. Gan ar aizraujošiem grants ātrumposmiem, lielu dalībnieku skaitu un iespēju skatītājiem redzēt septiņus no desmit dopiem. Mēs vēlamies sagādāt īstus rallija svētkus gan Jums – sportisti, skatītāji un atbalstītāji, gan sev!

Tiekamies augusta beigās Liepājā!

Pievieno komentāru

Sports