Tradīcija turpinās - pirmo startu Latvijas čempionātam motokrosā dos Aizputē 2

Tradīcija turpinās! Jaunajai sezonai esot tepat aiz stūra, ikvienam motokrosa cienītājam jābūt gatavam 26. un 27.aprīlī doties uz Aizputes „Misiņkalna” trasi, kur tradicionāli tiks uzsākta pirmā cīņa par Latvijas čempiona titulu motokrosā. Sacensības solās būt neaizmirstamas – saspringtas cīņas, lieliska trase, sīva konkurence, augstākā līmeņa vietējie un ārzemju braucēji, kā arī pats neatkārtojamais Pauls Jonass! Ikviens no šiem sportistiem ir gatavs uzsākt sezonu, lai kļūtu par līderi – otrajā plānā nevēlas palikt neviens. Esi klāt arī Tu - šāda līmeņa sportistus tik tuvu mums ,iespējams, šogad vairs neizdosies redzēt, vēstīts motokross.lv.

Šī trase jau vairāku gadu garumā tiek izvēlēta par pirmo Latvijas čempionāta posmu, un ne velti - pēc ziemā uzkrātajiem spēkiem un enerģijas, tieši šeit sportistiem ir iespēja rādīt neatkārtojamu priekšnesumu, kas ik gadu spēj aizraut elpu ikvienam skatītājam. Pateicoties trasei, šīs sacensības solās būs īsts meistarklases paraugs neatkarīgi no laika apstākļiem. Sausos apstākļos šī trase ir ideāli piemērota augstiem lēcieniem, ko sportisti labprāt izmanto, lai apsteigtu konkurentus un izrautos vadībā – kas var būt labāks par iespēju redzēt, kā, spītējot jebkādiem fizikas likumiem, neskaitāmi braucēji un viņu spēkrati lido pāri mūsu galvām! Tādus lēcienus nav iespējams redzēt nekur citur. Savukārt, ja laiks nebūs tik vilinošs, sportisti tik un tā pratīs priecēt skatītājus - lietainos laika apstākļos šī trase pārvēršas par īstu „dubļu vannu” un rūdījuma pārbaudījumu dalībniekiem, kas skatītajiem sagādā šova cienīgus skatus. Taču šie sportisti „Misiņkalna” trasē ir gatavi uz visu!

Sacensības notiks divu dienu garumā. Sestdien, ienesot svaigu vēsmu motokrosā, norisināsies jauno sportistu sacensības. Pašu jaunāko paaudzi pārstāvēs tādi sportisti kā Markuss Augustovskis (Q50), Ralfs Vindings (MX50) un Roberts Lūsis (MX50), kuri noteikti sevi pierādīs kā potenciālos favorītus arī nākotnē. Taču lielāko interesi rada kāds debitants - šogad pirmo reizi uz starta MX50 klasē redzēsim leģendārā motokrosa meistara Laura Freiberga dēlu Uldi Freibergu. Posma skatītājiem pirmajiem tiks sniegta iespēja novērtēt, cik ļoti mazais sportists gatavs iet tēva pēdās un sastādīt konkurenci ikvienam, kas stāsies viņam pretim. Taču ar nedaudz lielākiem konkurentiem sestdienā dažādās klasēs cīnīsies mūsu Janis Preiss, Dāvis Okmanis,  Kaspars Štoss, Indars Brikmanis, Uvis Zaharāns, Elgars Jonass.

    Savukārt svētdien uz starta sagaidīsim jau pieredzes bagātākos sportistus, kuri būs gatavi pārņemt trases vadību. MX85 klasē redzēsim Alenu Raķēnu, A30+ klasē Indaru Brikmani. Taču ātrākajā no klasēm – MX1 - sastapsim tādus motokrosa profesionāļus kā Lauri Freibergu un Dāvi Līvu. Lai gan šobrīd vēl īsti nav zināms, kuri vietējie un ārzemju sportisti stāsies pretī Laurim un Dāvim, skaidrs ir viens - šie puiši pratīs aizstāvēt savu godu, liekot pasvīst ikvienam konkurentam. Taču MX2 un visa pasākuma nagla neapšaubāmi būs mūsu lielākais lepnums -  šī brīža Pasaules un Eiropas čempions 125cc klasē -  Pauls Jonass, kurš trasē nenoliedzami rādīs pasaules braucēja cienīgu līmeni un būs viens no izteiktākajiem pretendentiem uz visām galvenajām balvām šajā klasē. Tādējādi tieši šis posms sniegs vienu no retajām iespējām, ja ne vienīgo iespēju šogad, kad skatītāji Paulu redzēs Latvijas trasē, plecu pie pleca cīnoties ar ātrākajiem šīs klases sportistiem, un varēs vērtēt viņa pasaulē atzīto talantu. Tik unikālu iespēju nedrīkstam laist garām!
 
Līdzīgi kā pērn, arī šogad dalību 1. Latvijas čempionāta posmā noteikti ņems vairāk nekā simts prasmīgi sportisti gan no Latvijas, gan ārvalstīm, kopsummā veidojot ļoti kvalitatīvas un baudāmas sacīkstes. Konkrēta informācija par sportistiem, kuri sastādīs konkurenci pašreizējiem dalībniekiem, vēl sekos.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

auns

...pag, pag, vēl Lieldienas jāpārvar :)))

pirms 7 gadiem, 2014.04.15 20:40

Sports