Tīruma izcīna 12.vietu Olimpiādes kamaniņu braukšanas sacensībās

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma otrdien izcīnīja 12.vietu Soču olimpisko spēļu sacensībās.

Šis ir trešais augstvērtīgākais Latvijas sportistu rezultāts šajā Olimpiādē.

Tīruma bija 11.pozīcijā pēc pirmdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem. Trešajā viņa uzrādīja 12.laiku, pietuvojoties desmitās vietas īpašniecei Keitai Hensenai no ASV, no kuras viņa pēc trešā brauciena atpalika par 0,167 sekundēm. Tomēr ceturtajā braucienā latviete uzrādīja 13.laiku un bija spiesta zaudēt vienu vietu, palaižot priekšā mājinieci Jekaterinu Baturinu.

Tīruma par 3,303 sekundēm četru braucienu summā atpalika no uzvarētājas vācietes Natālijas Geisenbergeres, kura šosezon pirmo reizi karjerā triumfēja Pasaules kausa ieskaitē. Pašlaik 26 gadus vecā sportiste zeltu pievienojusi pirms četriem gadiem Vankūverā izcīnītajai bronzas medaļai.

Savukārt cita Latvijas kamaniņu braucēja - 18 gadus vecā Ulla Zirne - pēc trim braucieniem nemainīgi ieņēma 16.vietu, tomēr noslēdzošajā braucienā uzrādītais 21.laiks lika atkāpties uz 18.pozīciju, uzvarētājai piekāpjoties par 4,917 sekundēm. Pēc pirmā brauciena latviete bija 15.pozīcijā.

Pēc otrā brauciena uz otro pozīciju izdevās pakāpties Vācijas kamaniņu braucējai Tatjanai Hifnerei, kura savu pozīciju vēlāk saglabāja un summā tautietei zaudēja 1,139 sekundes. Trešā tikmēr bija amerikāniete Erina Hemlina, no Geisenbergeres atpaliekot par 1,377 sekundēm.

Labāko trijniekam tikmēr sekoja kanādietes Aleksa Gouga un Kimberlija Makrī.

Pašlaik 30 gadus vecajai Hifnerei šī ir trešā olimpiskā godalga karjerā, bet 2010.gadā viņa kļuva par čempioni. Savukārt 27 gadus vecā Hemlina ieguva savu pirmo godalgu.

Jau vēstīts, ka svētdien noslēdzās sacensības vīriešiem, kur labākais bija Mārtiņš Rubenis - viņam desmitā vieta četru braucienu summā. Tikmēr pārējiem Latvijas kamaniņu braucējiem veicās vājāk - Inārs Kivlenieks ierindojās 16.vietā, bet Kristaps Mauriņš šajā Olimpiādē ieņēma 21.pozīciju.

Pēc Maijas Tīrumas aiziešanas par līderi starp sievietēm kļuvusi viņas jaunākā māsa Elīza, kurai 23 gadu vecumā veselīgu konkurenci rada astoņpadsmitgadīgā Zirne. Nedēļu pirms Olimpiādes Zirne vēl piedalījās pasaules junioru čempionātā, tomēr nelabvēlīgi laika apstākļi šoreiz neļāva tikt augstāk par 11.vietu.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Pievieno komentāru

Sports