Tiek atklātas Soču Ziemas olimpiskās spēles

Ar svinīgu atklāšanas ceremoniju šodien tiek atklātas 22.Ziemas olimpiskās spēles, kas šoreiz norisinās Krievijas Melnās jūras kūrortā Sočos.

Olimpisko spēļu atklāšana paredzēta plkst.18 pēc Latvijas laika, un to tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Olimpiāde ilgs līdz pat 23.februārim, un tajā tiks sadalīti 98 medaļu komplekti.

Tiesa, olimpisko spēļu programma tika atklāta jau ceturtdien, kad kvalifikācijā uz starta stājās snovborda frīstaila sloupstaila disciplīnas sportisti, bet pēc tam sievietes sacentās frīstaila slēpošanas pirmajās kvalifikācijas sacensībās mogula disciplīnā. Savukārt vakara noslēgumā vīriešu un pāru daiļslidotāji sacentās komandu sacensībās.

Kā zināms, Latviju šajās olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 58 sportisti, bet atklāšanas ceremonijā valsts karogu nesīs slavenais hokejists Sandis Ozoliņš.

Sagaidāms, ka Latvijas delegācija olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā iesoļos siltajos dzeltenās krāsas tērpos.

Soči pie spēļu rīkošanas tiesībām tika 2007.gadā, izšķirošajā balsojumā vien par četriem punktiem apsteidzot Phjončhanu Dienvidkorejā, kas vēlāk ieguva tiesības rīkot 2018.gada Olimpiādi. Šī būs pirmā reize, kad Krievijā notiks Ziemas olimpiskās spēles, bet vasaras Olimpiādi pasaules lielākā valsts rīkojusi 1980.gadā.

Olimpisko spēļu lāpa tika iedegta pagājušā gada 29.septembrī. Nākamās septiņas dienas tā ceļoja pa Grieķiju, bet 7.oktobrī uzsāka ceļojumu pa visu plašo Krieviju, kuras laikā pirmoreiz bija Ziemeļpolā un arī atklātā kosmosā.

Soči atrodas subtropu zonā, kur laikapstākļi mēdz būt ļoti mainīgi. Šādā klimatiskajā zonā Ziemas olimpiskās spēles līdz šim vēl nav notikušas. Pašos Sočos šajā laikā temperatūra var sasniegt pat +20 grādus pēc Celsija skalas, tomēr šajā pilsētā visi pasākumi notiks telpās. Savukārt slēpošanas kūrortā "Krasnaja Poļana", kur notiks sacensības trasēs, temperatūra ir zem nulle grādiem.

Soči būs trešās Ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāvēs tieši 58 sportisti. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija bija pussoļa attālumā no 59 dalībniekiem, tomēr toreiz pēdējā brīdī dalībai sacensībās tomēr netika apstiprināts snovbordists Toms Vasins.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja bronzu.

Sočos Latvijas sportistiem starti plānoti deviņos sporta veidos - ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā.

Jau pirmajā sacensību dienā, 8.februārī, sacensības uzsāks kamaniņu braucēji Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, kuri aizvadīs pirmos divus no četriem braucieniem, bet biatlonists Andrejs Rastorgujevs startēs desmit kilometru sprintā vīriešiem. Paredzams, ka Latvijas sportisti sacensību arēnās dosies katru dienu.

No latviešiem lielākie panākumi tiek gaidīti no skeletonistiem Martina un Tomasa Dukuriem, kuri šosezon otro gadu pēc kārtas izcīnīja dubultuzvaru Pasaules kausā, kā arī bobsleja pilota Oskara Melbārža. Dukuri trasē dosies 14. un 15.februārī, bet Melbārdis četriniekos startēs 22. un 23.februārī.

Latvijas komandā pieredzējušākais olimpietis būs kamaniņu braucējs Rubenis, kurš startēs jau piektajās spēlēs, bet vecākais - 41 gadu vecais hokejists Sandis Ozoliņš.

Komandas vidējais vecums ir samazinājies līdz 26,8 gadiem, kas ir nedaudz mazāk kā Vankūverā - 27 gadi. "Visjaunākā" komanda bija 1992.gada Albervillas spēlēs, kad sportistu vidējais vecums sasniedza 25 gadus.

Komandas jaunākā atlēte būs kalnu slēpotāja Agnese Āboltiņa, kura atklāšanas dienā 7.februārī svinēs savu astoņpadsmito dzimšanas dienu. Interesantii, ka pirms četriem gadiem Vankūverā pilngadību Spēļu laikā svinēja cits kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks.

Tāpat šajā Olimpiādē jau ceturto reizi startēs arī Latvijas hokeja izlase, kas pirmo spēli aizvadīs 12.februārī, kad plkst.19 tiksies ar Šveici, bet pēc tam apakšgrupā tiksies arī ar Čehiju un Zviedriju.

Olimpiskajās spēles Sočos startēs 2500 sportisti no 88 pasaules valstīm, kas ir par sešām vairāk nekā pirms četriem gadiem. Olimpiskās debijas Olimpiādē Sočos piedzīvos Dominika, Malta, Paragvaja, Austrumtimora, Togo, Tonga un Zimbabve.

Pievieno komentāru

Sports