Talsos un Kuldīgā nedēļas nogalē sāksies "Bērnu rallijs KURZEME 2012"

Jau devīto gadu Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar "Mārketinga Projektu aģentūra Fortius" rīko "Bērnu ralliju KURZEME", lai ieinteresētu bērnus, jauniešus un viņu vecākus par drošu dalību ceļu satiksmē, informē CSDD Sabiedrisko attiecību daļa.

Piecu sacensību "Bērnu rallijs KURZEME 2012" maratons sāksies sestdien, 4.augustā, Talsu pilsētas skeitparkā, pulksten 12:00. Uzvarētāju paziņošana un apbalvošana notiks uzreiz pēc sacensībām. Pieteikšanās sacensībām notiek sacensību norises vietā no pulksten 11:30. Savukārt svētdien, 5.augustā, pulksten 12:00, sacensības notiks Kuldīgas pilsētas laukumā.

Izvērtējot, ka iepriekšējos gados bērniem līdzi nāca arī vecāki, vecvecāki, vecākie brāļi un māsas, tad šogad pasākumu esam gatavojuši ģimenei, kur, veidojot komandu, piedalīties varēs visa ģimene, bet joprojām atstājot iespēju dalībniekiem startēt arī individuāli. Atšķirīgas grūtības pakāpes uzdevumi tiks veidoti individuālajiem dalībniekiem, kas kā līdz šim varēs startēt trīs vecuma grupās (līdz 7 gadiem (A), 8 – 10 gadi (B) un 11 – 14 gadi (C)), izbraucot velosipēda veiklības trasi un atbildot uz jautājumiem par ceļu satiksmi, drošību un pirmās palīdzības sniegšanu.

Šī gada jaunums – ģimenes varēs veidot pilno grupu (2 pieaugušie un 2 bērni vecumā līdz 14 gadi) vai jaukto grupu (1 pieaugušais un 1 bērns vecumā līdz 14 gadiem), veicot šķēršļu joslu ar velokartu, izbraucot velosipēda veiklības trasi un atbildot uz jautājumiem par ceļu satiksmi un drošību, pirmās palīdzības sniegšanu, autoralliju. Ir noteikts maksimālais dalībnieku skaits katrai grupai – desmit pilnās grupas, desmit jauktās grupas un 40 individuālie dalībnieki. Ja kādā no grupām nav pieteicies maksimālais dalībnieku skaits, tad citās grupās var pieteikties papildus dalībnieki, bet katru sacensību kopējais maksimālais visu dalībnieku skaits ir 100. Dalība sacensībās ir bez maksas.

Inventāru nodrošina pasākuma organizators, bet, ja savs velosipēds ir mīļāks, tad droši var startēt ar to, ja vien tas ir atbilstoši aprīkots. Arī savu ķiveri var droši likt galvā.

Atšķirībā no autorallija, kad ātrumposms jāveic pēc iespējas ātrāk, "Bērnu rallijā" svarīgākais ir precizitāte. Jo vairāk šķēršļu tiks pareizi apbraukti, jo vairāk punktu katrs sacensību dalībnieks saņems. Kā zināms, liela daļa ceļu satiksmes negadījumu notiek tieši pārāk liela ātruma dēļ, tāpēc sacensību mērķis ir topošajiem autovadītājiem izprast drošas un kulturālas braukšanas priekšnosacījumus. Uzvarētājs būs tas, kuram visvairāk punkti.

"Bērnu ralliju Kurzeme 2012" organizē CSDD sadarbībā ar "Mārketinga Projektu aģentūru Fortius".

Sacensību kalendārs:

4.augusts, pulksten 12:00 – Talsi, pilsētas skeitparks;
5.augusts, pulksten 12:00 – Kuldīga, pilsētas laukums;
11.augusts, pulksten 12:00 – Liepāja, pie t/c Rietumu centrs (Jaunā ostmala 3/5);
12.augusts, pulksten 12:00 – Ventspils, Piedzīvojumu parks;
18.augusts, pulksten 12:00 – Saldus, Kalnsētas parka estrāde.

Pievieno komentāru

Sports