Svētdien Ķeguma trasē tiks aizvadītas sezonas pirmās sacensības

Ķegumā, motocentrā "Zelta Zirgs", 12.aprīlī tiks atklāta 2009.gada motokrosa sezona Latvijā, jau trešo gadu notiekot starptautiskajām sacensībām "Baltic Challenge Cup", kuras arī šogad organizē Blatijas kausa fonds (BKF).

Šoreiz sacensībām pieteicies rekordliels dalībnieku skaits. Piektdien startam "Baltic Challenge Cup" bija reģistrējušies jau 234 sportisti no piecām valstīm - Latvijas, Igaunijas, Somijas, Lietuvas un Krievijas.

56 dalībnieki pietiekušies MX1/MX3 klasē, vismaz 75 sportisti startēs MX2 klasē, bet 85 kubikcentimetru un 65 kubikcentimetru klasēs pieteikumus iesnieguši attiecīgi 66 un 37 braucēji.

Īpaši kuplā skaitā šogad tiks pārstāvēta Somija - pavisam svētdien paredzētajās sacensībās piedalīsies 63 somu motobraucēji.

"Somijā pavasaris iestājas nedaudz vēlāk, tādēļ mūsu organizētās sacensības rada šīs valsts sportistiem iespēju ātrāk uzsākt sezonu," lielo somijas motobraucēju skaitu piektdien skaidroja BKF direktors Salvis Freimanis. "Ja pirmās divas "Baltic Challenge Cup" sacensības 2007. un 2008.gadā Somijas sportistiem bija kā izmēģinājums, tad šogad gaidāma īsta somu "invāzija"."

Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu, tika nolemts, ka vismaz divās motociklu klasēs - 85 kubikcentimetru un MX2 klasē - kvalifikācija finālbraucienam notiks divās grupās. Turklāt, lai tiktu novērstas nevienlīdzīga dalībnieku sadalījuma grupās sekas un finālam varētu kvalificēties visi spēcīgākie sportisti, tiks izmainīts arī kvalifikācijas formāts, pēc kvalifikācijas braucieniem ar laika kontroli paredzot arī "cerību braucienus", kuros vēl astoņiem sportistiem tiks dota iespēja kvalificēties finālam.

Treniņu un kvalifikācijas braucieni svētdien notiks no plkst.8.30 līdz plkst.12, bet pēc tam sekos "cerību braucieni" un finālbraucieni.

"Līdzjutējiem būs iespēja piedalīties prognožu konkursā par sacensību uzvarētājiem," sacīja Freimanis. "Starp labākajiem prognozētājiem tiks izlozētas desmit nedēļas nogales biļetes uz šovasar Latvijā paredzēto pasaules čempionāta posmu MX1 un MX2 klasēs."

Jau ziņots, ka Ķeguma motocentrā "Zelta Zirgs" 27. un 28.jūnijā pirmo reizi Baltijā notiks pasaules čempionāta motokrosā posms MX1 un MX2 klasē - Latvijas "Grand Prix" izcīņa.

Pievieno komentāru

Sports