Šveices izlase tikai pagarinājumā pieveic ASV; Latvija iekļūst pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Pasaules hokeja čempionāta otrā posma grupu turnīra E apakšgrupas pēdējā spēlē pirmdien Šveices izlase ar rezultātu 4:3 (1:0, 1:3, 1:0, 1:0) tikai pagarinājumā pārspēja ASV valstsvienību, ļaujot Latvijas izlasei izcīnīt ceturto vietu apakšgrupas kopvērtējumā un garantēt vietu turnīra ceturtdaļfinālā.

Lai Latvija kvalificētos ceturtdaļfinālam, Šveices hokejisti šajā mačā nedrīkstēja izcīnīt uzvaru pamatlaikā. Tā kā spēles pamatlaiks beidzās ar neizšķirtu rezultātu, Šveice vairs nevarēja panākt Latvijas valstsvienību, kurai līdz ar to ir nodrošināta ceturtā vieta grupā.

Šveices izlases labā pa vieniem vārtiem guva Andress Ambūls, Romano Lemms, Martins Pluss un Romāns Viks, kurš pagarinājumā guva uzvaras vārtus, savukārt ASV valstsvienības rindās ar diviem precīziem metieniem izcēlās Rons Heinsijs, bet vienu reizi ripu šveiciešu vārtos raidīja Kriss Higinss.

Pirmās trešdaļas astotajā minūtē 5+20 minūšu noraidījumu par pretinieka grūšanu apmalē saņēma ASV valstsvienības spēlētājs Deivids Bekss, kas nozīmē, ka viņam šī spēle ir beigusies, bet viņa komandas biedriem piecas minūtes būs jāpavada skaitliskajā mazākumā neatkarīgi no tā, vai Šveices izlase vairākumā spēs gūt vārtus. Vēl pēc 32 sekundēm divu minūšu noraidījumu saņēma ASV izlases spēlētājs Dastins Brauns, un amerikāņi palika trijatā pret pieciem Šveices hokejistiem.

Likumsakarīgi mača desmitajā minūtē Šveice izvirzījās vadībā, vārtus gūstot Ambūlam. Pusotru minūti pirms trešdaļas beigām divus noraidījumus pēc kārtas saņēma arī Šveices hokejisti, tomēr ASV izlase šo iespēju neprata izmantot, un pirmā trešdaļa beidzās ar rezultātu 1:0 Šveices labā.

Otrajā trešdaļā spēles iniciatīvu pārņēma ASV izlase. Trešdaļas sestajā minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Heinsijs, panākot neizšķirtu, taču 12.minūtē Romano Lemms vēlreiz izvirzīja vadībā Šveices izlasi. Amerikāņu hokejisti turpināja aktīvi uzbrukt, un 36.minūtē pēc Higinsa precīzā metiena rezultāts atkal bija neizšķirts.

ASV valstsvienība pēc rezultāta izlīdzināšanas neapstājās, un 12 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām Heinsijs, realizējot lielo skaitlisko vairākumu, vēlreiz pārspēja Šveices izlases vārtsargu Martinu Gerberu, panākot 3:2 ASV labā.

Mača trešo trešdaļu aktīvāk iesāka Šveices komanda, liekot ASV hokejistiem pārkāpt noteikumus un nopelnīt divu minūšu noraidījumu. Trešdaļas desmitajā minūtē, komandām atkal spēlējot vienādos sastāvos, Pluss guva vārtus, panākot neizšķirtu rezultātu 3:3.

Kad līdz trešās trešdaļas beigām bija atlikusi minūte un 26 sekundes, Šveices izlases treneri nolēma mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tomēr arī tas nepalīdzēja Šveices izlasei gūt uzvaras vārtus.

Sekoja piecu minūšu pagarinājums, kurā šveiciešiem pietika ar 13 sekundēm, lai Viks raidītu ripu Roberta Eša sargātajos vārtos un panāktu Šveices izlases uzvaru.

E apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 14 punktiem izcīnīja Krievija, bet otrajā vietā ar desmit izcīnītiem punktiem ierindojās Zviedrijas izlase, kura savā pēdējā mačā ar 6:3 apspēlēja Francijas komandu. ASV grupā izcīnīja trešo vietu ar astoņiem punktiem, bet Latvijas izlase turnīru pabeidza ceturtajā vietā ar septiņiem punktiem. Šveice palika piektajā vietā ar sešiem punktiem, savukārt Francijas valstsvienība pie punktiem E apakšgrupā tā arī netika, kopvērtējumā paliekot pēdējā, sestajā vietā.

Kā ziņots, Latvijas izlase pirmā apakšgrupu turnīra pirmajā mačā ar ar 2:4 piekāpās ASV, bet pēc tam ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pieveica Zviedrijas valstsvienību un ar 2:0 pārspēja Austrijas izlasi, ierindojoties trešajā vietā C apakšgrupā.

Savukārt otrā posma apakšgrupu turnīra E grupas pirmajā spēlē Latvija ar rezultātu 2:1 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Šveices valstsvienību, otrajā spēlē ar 7:1 sagrāva Franciju, bet savā pēdējā grupu turnīra mačā ar rezultātu 1:6 atzina aizvadītā gada pasaules čempionu, Krievijas izlases pārākumu.

Četras labākās komandas no E un F grupas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušajām četrām komandām čempionāts būs beidzies.

5.maijā paredzēta brīvdiena, bet 6. un 7.maijā tiks aizvadītas ceturtdaļfināla spēles. Pusfināla mači notiks 8.maijā, bet divas dienas vēlāk - 10.maijā - tiks noskaidroti pasaules čempioni.

Pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase pēdējo reizi spēlēja 2004.gadā, kad ar rezultātu 1:4 piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

Pievieno komentāru

Sports