Svarcelšanai joprojām draud izslēgšana no 2024. gada olimpiskajām spēlēm 1

Starptautiskā Svarcelšanas federācija (IWF) ir tikai nedaudz progresējusi reformu procesā pēc apsūdzībām korupcijā un dopingā un joprojām saskaras ar draudiem svarcelšanai tikt izslēgtai no 2024.gada olimpisko spēļu programmas.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs ir norādījis, ka SOK Izpildkomiteja ir uzklausījusi svarcelšanas amatpersonu ziņojumus, atzīmējot, ka ir zināms progress antidopinga pasākumos, bet arī "daudz atklātu jautājumu "saistībā ar Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) pārbaudēm, vēsta LETA.

Viņš arī nosauca līdzšinējos pārvaldības reformas centienus par "neviennozīmīgiem", jo nav veiktas nekādas izmaiņas IWF valdē, izņemot ilggadējā prezidenta Tamaza Ajana atkāpšanās pēc apsūdzībām aprīlī.

SOK jau pagājušajā mēnesī pauda bažas par organizācijas pagaidu prezidentes Urzulas Papandreas nomainīšanu ar Intaratu Jodbangtoeju, kurš arī WADA ziņojumā bija apsūdzēts korupcijā. Tagad brits Maiks Irani ir IWF pagaidu prezidents.

"SOK Izpildkomiteja atkārtoti apstiprināja nostāju, ka mums ir jālemj par savu nostāju svarcelšanas klātbūtnei 2024.gada spēlēs Parīzē, vērtējot pārvaldības reformas, olimpiskās sacensības Tokijā, faktus par to, vai mums beidzot ir sacensības svarcelšanā bez dopinga, un WADA izmeklēšanas rezultātus," uz problēmām svarcelšanas lauciņā norāda IOC prezidents.

Bahs sola, ka SOK uzmanīgi vēros notiekošo un ar pastiprinātu uzmanību pievērsīsies sporta veida sekmēm nākamā gada olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports