"Superkausa" seriāla čempions Līvs: "Arī šogad mērķis ir aizstāvēt titulu"

Iepriekšējo divu gadu "Monster Energy" Superkausa seriāla motokrosā čempions Dāvis Līvs arī šosezon par savu mērķi ir izvirzījis čempionu titula aizstāvēšanu.

Pirmais jaunās sezonas posms ceturtdien notiks Valmierā, bet otrās sacīkstes 17.maijā uzņems Tartu pilsēta Igaunijā. Pēc tam 8.jūnijā Zaķusalā notiks trešais posms, sacensībām pirmoreiz risinoties Rīgā, bet augustā un septembrī paredzēti vēl divi posmi.

"Mērķis ir tāds pat kā iepriekš - aizstāvēt titulu. Braukšu visās Latvijas sacensībās un, iespējams, sezonas otrajā pusē arī ārpus Latvijas, bet par to domāsim, vērtējot rezultātu," otrdien preses konferencē izteicās "Rodeo" komandā braucošais Līvs, kurš savas sekmes šajā seriālā skaidro ar sev tīkamo sacīkšu formātu. "Formāts man ļoti patīk - spraigas, asas, īsas cīņas. Man padodas starti, kas arī ir lielākais plus."

"Izmaiņas sanāca pirms pašas sezonas. KTM motocikli ir labi un ātri, bet vēl neesmu pietiekami daudz stundu aizvadījis uz moča. Mazliet vēl jāpiestrādā pie ātruma un tehnikas, un būs labāk, bet kopumā esmu ļoti apmierināts," par izmaiņām pēc pārcelšanās no "MX Moduls" komandas izteicās Līvs.

"Arī šogad jācenšas uzvarēt visos braucienos un kvalifikācijās, bet galvenais būs starts veterānu Pasaules kausā, kas 5. un 6.jūlijā notiks Zviedrijā. Ja tajā izdosies iekļūt pieciniekā, būs ļoti labi, ja augstāk - vēl skaistāk," savus sezonas mērķus iezīmēja Superkausa senioru čempions Leons Kozlovskis, kurš pērn uzvarēja visos braucienos.

"Šogad man ir spēcīgāks kreisais plecs un elkonis, jo visu ziemu ar to esmu auklējis puiku. Labo uztrenēšu sezonas gaitā, dodot gāzi," ar humoru izteicās trīskārtējais šī seriāla čempions Lauris Freibergs. "Šosezon aizvadīšu 15 līdz 18 sacensības, kas ir daudz - gan pārstāvēšu Lietuvas komandu vietējā čempionātā, gan paredzēti labākie Igaunijas mači. Kamēr varu, tikmēr cīnīšos, jo pagaidām man motokross joprojām ļoti patīk."

"Pēdējos gados sanāk trenēt bērnus, tāpēc redzu, ka Baltijā viņiem pietrūkst laba līmeņa sacensību. Nāca ideja septiņus līdz deviņus gadus veciem puikām izveidot sacensības 50 kubikcentimetru klasē, kur būs divi finālbraucieni. Viņi brauc patiesi meistarīgi, un tā būs vēl viena odziņa Superkausa programmā," atklāja Freibergs.

"Mums ir izveidojusies laba sadarbība ar Zviedrijas firmu, tāpēc komandā ir astoņi braucēji, kuru vidū ir arī enduro sportisti un amatieri. Valmierā startēsim tikai es un Toms Macuks, bet uz finālposmu Saldū centīšos atvest visus braucējus," skaidroja Ivo Šteinbergs, kurš ir arī "CEC I.S. Racing" komandas (bijusī "Rīga") īpašnieks.

"Vēlos pēc iespējas labāk sagatavoties visām sacensībām un tajās startēt ar pilnu atdevi. Sezona iesākās grūti, veicām daudz testu, bija pārmaiņas ar močiem un maz treniņu. Viss tas ietekmēja manu rezultātu pasaules čempionāta pirmajos posmos, bet esam nonākuši pie gala slēdziena, un esmu drošs, ka, sākot ar nākamo posmu būs redzamas pozitīvas pārmaiņas," pārliecību pauda pasaules čempionāta prestižākajā klasē MXGP braucošais Augusts Justs.

Pievieno komentāru

Sports