Superkausa piektais posms gaidāms ar aizraujošiem pavērsieniem

Šķita, ka tas nekad nepienāks, bet re - vēl tikai nedēļa un Superkausa FOX Lielās balvas izšķirošais piektais posms. Šoreiz sportistus un skatītājus sacensību organizatori gaidīs 30.augustā Saldū - “Bērzu” trasē.

Šajā posmā gaidāmas dubultspraigas cīņas un dubltīgs sacensību gars. Sportistiem ne tikai būs jācīnās par pozīciju piecu apļu braucienā, bet arī jāparāda sniegums, kurš garantē vietu pirmajā četrdesmit pieciniekā.

Piekatis posms ir īpašs ar to, ka MX 13+ un MX30+ klasēs tikai labākie 45 no katras klases kvalificēsies FINĀLAM, kas norisināsies pēc nedēļas 6.septembrī Lažā, Moto-x mototrasē. Intriga par pozīcijām ir saglabājusies starp gandrīz visiem braucējiem. “Domāju, ka vairāk vai mazāk droši par savu tikšanu finālā var būt tikai sportisti, kuriem ir 50 un vairāk punkti. Pārējiem par savu vietu būs jāpacīnās. Kādam būs zaudējuma rūgtums, kādam uzvaras prieks, bet tādēļ jau mēs mīlam šo sportu” stāsta sacensību organizators Kaspars Cveiģelis.

Sacensībās piedalās arī leģendāru bijušo sportistu atvases -  “Varētu teikt, ka tēva panākumi man dāļēji uzliek papildus pienākumus, tomēr viņa klātbūtne sacīkstēs man ļoti noder. Tēvs vienmēr ir palīdzējis gan ar fizisku, gan morālu atbalstu, sniedzot nepieciešamo padomu attiecīgajā situācijā,” stāsta kluba “Motokurzeme” braucējs Rihards Dūčis (MX13+).

Apskatot atsevišķi katras klases rezultātus, 65cc grupā interesanta cīņa varētu būt par 3. vietas titulu, kur tikai ar divu punktu starpību no ceturtās vietas ieguvēja Marko Ozoliņa (“Saldus motoklubs”) pagaidām trešo vietu saglabā Uvis Zaharāns no “AP Motokluba”. Pirmo vietu šajā klasē pārliecinoši noturējis Emīls Bišofs (“F.F.F. Racing”), aiz sevis atstājot Vili Kleinbergu (“F.F.F. Kuldīga”), kā arī jau iepriekš pieminētos Uvi Zaharānu un Marko Ozoliņu. Šajā klasē pagaidām piecinieku noslēdz Gatis Gruntmanis, aiz kura seko ne viens vien jaunais un daudzsološais motokrosa talants. Pie bomja atgriezies būs arī Klāvs Kleinbergs.

Ar gandrīz 70 punktu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju Lauri Kļaviņu Mini MX klasē pirmajā vietā atrodas Krists Mickēvičs (“Rocsktar Moto-X), kuru līdzjutēji jau iepazinuši kā vienīgo Superkausa sportistu, kas brauc divās klasēs tik pat kā vienlaicīgi - Mini MX un Kvadri Pro. Tikai par pieciem punktiem atpaliekot no trešās vietas - Inta Birzes (“F.F.F. Racing”), ceturto vietu stabili notur Dagnis Raģis no “Motokurzeme”, piektajā vietā atstājot savu komandas biedru Paulu Jonasu.

Lielākā cīņa un intriga sagaidāma no MX13+ un MX30+ braucējiem, kuriem šis posms ir izšķirošs.

“Jāatzīst, ka mazliet vairāk satraukts esmu, tāpēc cenšos sevi noslogot ar papildus trenniņiem gan uz motocikla, gan fiziskajos pārbaudījumos. Pirms starta vienmēr ir liels satraukums, tāpēc man svarīgi koncentrēties tā, lai līdz brauciena sākumam jau esmu nomierinājies,” stāsta MX13+ klases pašreizējais līderis Rihards Dūčis no “Motokurzeme”. Interesanti, ka Jānis Riters no “AP Motoklubs”, kurš pagaidām MX13+ klasē ieņem 20.vietu, satraukumu vēl neizjūt, atzīstot, ka pirms sacīkstēm veic papildus trenniņus ar motociklu, kā arī izmanto iespējas, ko sniedz gadalaiks un dzīvesvieta - nodarbojas ar peldēšanu un skriešanu gar pludmali: “Šajās sacensībās mans galvenais mērķis būtu beidzot iebraukt pieciniekā. Diemžēl, traumas dēļ tas līdz šim nav izdevies, tomēr domāju, ka Superkausa piektajā posmā man varētu būt visas iespējas to panākt,” stāsta Jānis.

Par braucienu kopā ar jaunajiem sportistiem finālā interese un iespējams pat neliels satraukums manāms arī MX30+ braucēju starpā, kur pagaidām līderos izvirzījies Artis Egle (“Rockstar Moto-X”). Olimpiskajā pieciniekā iekļāvušies arī Intars Janbergs (“Saldus motoklubs”), Aigars Jonass (“F.F.F. Racing”), Kaspars Ralle (“Rockstar Moto-X”), kā arī Jānis Brencis (“Saldus motoklubs”). Jāpiemin, ka visu šo braucēju kopvērtējuma punktu starpība ir pavisam neliela. Jānis Bidzāns, kurš MX30+ klasē pagaidām  atrodas 21.vietā saka, ka papildus satraukums vēl nav piemeklējis un, cerot, ka neatgadīsies nekādas tehniskas ķibeles, plāno pievienoties divdesmit labākajiem MX30+ klases braucējiem. Sportists ar interesi gaida, kā būs braukt kopā ar jaunajiem MX13+ braucējiem finālā.

MXPro klases pirmo trīs braucēju kopvērtējuma punkti pagaidām ir ar pārliecinošu starpību, tomēr pašreizējam līderim Laurim Freibergam (F.F.F. Racing”) par pirmo vietu bez cīņas neiztikt. Gan Mārtiņš Aleksandrovičs (“Rockstar Moto-X’), gan Dāvis Līvs (“Motokurzeme”), kurš gan nepiedalījās Superkausa pirmajā posmā Zirās, bez sīvas cīņas pjedestāla augstāko vietu neatdos. Ceturto vietu kopsummā pagaidām ieņem Leons Kozlovskis no “SD Moto”, savukārt piekto vietu - “Rodeo MX Racing team” braucējs Dāvis Ivanovs. Pagaidām sestajā vietā atrodas Raivis Elksnis (“MAX Moto”), kurš gan katras sacīkstes vairāk saista ar hobiju nekā ar sportu: “Lai gan neesam tālu no piecinieka, nekādus tiešos mērķus neesam uzstādījuši. Braukājam no sacīkstēm uz sacīkstēm, uztverot arī sacensības par kārtīg trenniņu un galvenais - vaļasprieku,” stāsta Raivja tēvs Andris Elksnis.

Kā jau ierasts, Kvadru klasēs par sevi liek manīt visi trīs brāļi Meņģeļi (“Rodeo MX Racing Team”) - Kvadri 14+ pirmajā vietā atrodas Edgars Meņģelis (“Rodeo MX Racing Team”), aiz sevis atstājot Juri Rolmani (“F.F.F. Jūrkalne”) 2.vietā un Kristapu Smiltnieku (“Rodeo MX racing Team”) 3.vietā. Savukārt KvadriPro klasē gan Kristaps, gan Kaspars Meņģeļi iekļuvuši trijniekā, sev pa vidu palaižot pieredzējušo Raimondu Baltgalvi (“Rodeo MX Racing Team”). “Manuprāt, mani ziedu laiki motokrosā jau pagājuši, tāpēc tagad braucu tikai prieka pēc. Papildus trenniņus neesmu uzsācis, jo viss jau iet savā ierastajā ritmā. Pagaidām par savu sniegumu esmu priecīgs,” ar emocijām dalās Raimonds Baltgalvis. Jāpiemin, ka ne Kvadri14+, ne KvadriPro kopvērtējuma rezultāti neliecina par stabilām līdera pozīcijām olimpiskajā pieciniekā, tāpēc arī šīs sacensības būs divtik aizraujoši vērot.

Būtiski atzīmēt arī komandu kopvērtējumus, kur pagaidām līdera pozīciju notur “Motokurzemes” kluba braucēji, tomēr ar nelielu punktu starpību uz augstāko goda pjedestālu pretendē arī “Rodeo MX Racing Team”, kā arī Laura Freiberga “F.F.F. Racing”. “Rodeo MX Racing Team” pārstāvis Arvis Sanders gan atzīst, ka speciāli šīm sacensībām neko negatavojas: “Uzskatu, ka mūsu kluba braucēji ir pietiekami profesionāli, lai parādītu sevi no labākās puses. Protams, nepieciešama nedaudz veiksmes un tehnikas, bet domāju, ka trijniekā noturēties vajadzētu. Speciālas receptes mums gan nav, bet jebkurās sacīkstēs jau jāstartē uz visiem 100, neejot pāri saviem spēkiem,”
Pateicoties firmas Fagor atbalstam organizatoriem izdevās vēl saasināt intrigu gaidāmajam posmam. Šajā sacensībās tiks arī izcīnītas ļoti vērtīgas „Superstarta” balvas. Sportists, kas uzvarēs divas reizes startu, līdz noteiktajai līnijai, iegūs savā īpašumā putekļu sūcēju, bet ja sportists uzvarēs trīs reizes, viņa īpašumā nonāks veļas mazgājamā mašīna 200 LVL vērtībā.

Vēlot visiem sportistiem un arī līdzjutējiem 100% izturību, spēku, drosmi un sacensību garu, Superkauss organizatori aicina uz šī gada iespējams aizraujošākajām  un intriģējošākajām sacīkstēm - Superkauss FOX Lielās balvas 5.posmu Saldū “Bērzu” mototrasē. Uz tikšanos 30.augustā!

Kopvērtējums pēc 4 posmiem:
65cc
1. Emīls Bišofs (F.F.F. Racing)
2. Vilis Kleinbergs (F.F.F. Kuldīgs)
3. Uvis Zaharāns (AP Motoklubs)
4. Marko Ozoliņš (Saldus Motoklubs)
5. Gatis Gruntmanis

Mini MX
1. Krists Mickēvičs (Rockstar Moto-X)
2. Lauris Kļaviņš (Motokurzeme)
3. Ints Birze (F.F.F. Racing)
4. Dagnis Raģis (Motokurzeme)
5. Pauls Jonass (Motokurzeme)

MX 13+
1. Rihards Dūčis (Motokurzeme)
2. Oskars Bērziņš (MX4 Dobele)
3. Raivis Eikmanis (MX4 Dobele)
4. Gundars Gaušis (Saldus Motoklubs)
5. Uldis Skujiņš (Motokurzeme)

MX 30+
1. Artis Egle (Rockstar Moto-X)
2. Intars Janbergs (Saldus Motoklubs)
3. Aigars Jonass (F.F.F. Racing)
4. Kaspars Ralle (Rockstar Moto-X)
5. Jānis Brencis (Saldus Motoklubs)

MX Pro
1. Lauris Freibers (F.F.F. Racing)
2. Mārtiņš Aleksandrovičs (Rockstar Moto-X)
3. Dāvis Līvs (Motokurzeme)
4. Leons Kozlovskis (SD Moto)
5. Dāvis Ivanovs (Rodeo MX Racing Team)

Kvadri 14+
1. Edgars Menģelis (Rodeo MX Racing Team)
2. Juris Rolmanis (F.F.F. Jūrkalne)
3. Kristaps Smiltnieks (Rodeo MX Racing Team)
4. Kārlis Meldrājs (F.F.F. Racing)
5. Gints Lūsis (Motokurzeme)

Kvadri Pro
1. Kristaps Menģelis (Rodeo MX Racing Team)
2. Raimonds Baltgalvis (Rodeo MX Racing Team)
3. Kaspars Menģelis (Rodeo MX Racing Team)
4. Rinalds Dišlers - Kirilko (Rockstar Moto-X)
5. Agris Neija (Motokurzeme)

Komandu kopvērtējums
1. Motokurzeme (888)
2. Rodeo MX Racing Team (848)
3. F.F.F. Racing (832
4. Rockstar Moto-X (824)
5. Saldus motoklubs (791)

Pievieno komentāru

Sports