Stiprā lietus dēļ Indonēzijā atceltas pasaules čempionāta motokrosā kvalifikācijas sacensības

Pārāk stiprā lietus dēļ sestdien tika atceltas Indonēzijā notiekošā pasaules čempionāta motokrosā sezonas otrā posma kvalifikācijas sacensības, kur MX2 klasē bija jāstartē latvietim Paulam Jonasam, raksta LETA.

Naktī uz sestdienu sacensību norises vietu piemeklējušas pamatīgas lietusgāzes, kas licis atcelt kvalifikāciju, turklāt pašlaik vēl nav zināms, kādā secībā sportisti startēs svētdien.

MX2 klases kvalifikācijā sestdien bija jāstartē arī Jonasam, kurš pārstāv "Red Bull KTM" komandu. Tā vietā sestdien, lai saudzētu trasi, notika tikai brīvie treniņbraucieni, kur latvietis ieņēma septīto vietu, un pirmais brauciens sieviešu sacensībās.

Kļuvis zināms, ka svētdienas starta kārtība tiks ņemta vērā pēc sestdienas brīvo treniņbraucienu rezultātiem. Līdz ar to MXGP klasē pie pirmās starta vietas ticis treniņos labāko rezultātu uzrādījušais brits Šons Simpsons, kamēr MX2 klasē - Nīderlandes sportists Braiens Bogers, bet Jonass treniņos bija septītais.

Sezonas pirmajā posmā Katarā Jonass izcīnīja uzvaru. Iepriekšējo reizi braucienā latvietis bija spējis uzvarēt 2015.gada sezonas beigās, kad bija labākais Meksikā. Iepriekšējās sezonās šajā klasē dominēja viņa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš tagad beidzot pārgājis uz MXGP klasi.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Pērn MX2 klasē startēja vēl divi latvieši Kārlis Sabulis un Roberts Justs, kurš iepriekšējā sezonā guva pat četrus smadzeņu satricinājums, kas viņam pēc ārstu ieteikuma licis priekšlaicīgi noslēgt karjeru.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi, bet Latvijas etaps Ķegumā notiks maija pirmajā nedēļas nogalē.

Pievieno komentāru

Sports