Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Startēs Latvijas supersprinta čempionāts un "Freko" kausa izcīņa

Sestdien ar sacīksti „Ziema Biķerniekos” Rīgā startēs Latvijas čempionāts un Freko kausa izcīņa rallija supersprintā. Seriāls ieguvis ievērojamas izmaiņas salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, kļūstot pieejamāks sportistiem un dažādāks trašu un segumu ziņā.

Galvenās izmaiņas – supersprinta uzvarētāji tiks kronēti par Latvijas čempioniem!

Astoņu posmu seriāls startēs ar trim ziemas sacīkstēm un pieciem vasaras posmiem. Līdz šim supersprinta aktivitātes ziemā bijušas minimālas, taču šī ziema sola daudz – Biķernieku un Smiltenes posmu norise jau ir zināma, taču laika apstākļi šobrīd rada iespēju, ka trešais ziemas posms notiks uz aizsaluša ezera, kas tik ļoti patīk supersprinta dalībniekiem.

Seriāls saglabā līdzšinējās deviņas ieskaites. Par Latvijas čempioniem kļūs uzvarētāji FWD 1600, 2WD, RWD, VAZ Historic Open, 4WD un 4WD+ ieskaitēs. Šīs ir standarta automašīnas, kurām pilnībā jāatbilst CSDD tehniskajām prasībām un jābūt pielaidei dalībai ceļu satiksmē. Tas nozīmē, ka standarta automašīnām aizliegti sporta sēdekļi, sporta siksnas, nedrīkst notikt salona iekšējo elementu demontāža un atvieglināšana. Tātad šajās klasēs sportisti stāsies uz starta ar ikdienišķas komplektācijas automašīnām. Par supersprinta Freko kausu cīnīsies 2WD Open un 4WD Open klašu dalībnieki – šajās klasēs piedalās automašīnas, kuras speciāli pārbūvētas sporta vajadzībā. Freko kauss arī U18 junioru ieskaitē.

Ziemas posmos dalībnieki startēs ar bezradžu riepām. Izmantojamas ceļu satiksmē paredzētas riepas ar E marķējumu, kāds ir arī diskusijas izraisījušām Krievijas NIIŠP riepām – tās pēc saviem parametriem ir atbilstošas ceļu satiksmei, tātad – arī supersprintam.

Pirmais posms sestdien Biķerniekos notiks uz sniega un ledus seguma. Bezradžu riepu izmantošana nozīmē, ka sākotnējais sniega segums dienas laikā mainīsies uz ledu, kas izmainīs trases apstākļus, radot papildu sarežģījumus sportistiem un sacensību intrigu.

Sestdien Biķernieku trasē dalībnieki sāks reģistrāciju pl.8:30, bet pirmā brauciena starts paredzēts 11:30.

Pievieno komentāru

Sports