Starkovs: Pēdējo maču uzskatu par veiksmīgu

Pēdējo spēli pret Moldovu uzskatu par veiksmīgu un tā atainoja visu ciklu, pēc Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas otrās grupas pēdējās spēles, kurā Latvijas izlase trešdien ar rezultātu 3:2 (2:1) savā laukumā pieveica Moldovu, izteicās Latvijas valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

"Detalizēta mača analīze vēl ir priekšā, bet ar spēlētāju sniegumu esmu apmierināts," pēc mača secināja Starkovs. "Moldovas izlase ir meistarīga, un ir dīvaini, ka tā turnīra tabulā ieņēma tik zemu vietu. Pieļauju domu, ka viņiem bija problēmas ar spēles organizāciju. Pirmajā puslaikā zaudējām pavedienu. Varbūt tāpēc, ka vairs īsti nebija par ko cīnīties, bet pēc tam iesitām trīs vārtus un bija labi."

Starkovs atzina, ka pēdējo 2-3 gadu laikā valstsvienībā ir izveidojies lielisks spēlētāju kolektīvs, neskatoties uz to, ka liela daļa spēlētāju vairs nav jaunieši. "Tas nav pašmērķis, ka katrā mačā obligāti laukumā tiek laisti Astafjevs, Laizāns, Verpakovskis un Rubins, lai tikai viņi uzlabotu savu statistiku izlasē aizvadīto spēļu skaita ziņā. Es vienmēr aicinu labākos spēlētājus. Pasē nevienam neskatos, jo vecums ne vienmēr nosaka to, cik labs ir spēlētājs."

Starkovs arī piebilda, ka Latvijas izlase šogad vēl ir plānojusi aizvadīt trīs pārbaudes spēles novembrī un decembrī. "Pagaidām nav zināms ar ko, bet laika apstākļu dēļ tās nenotiks Latvijā," izteicās Starkovs.

Moldovas izlases galvenais treneris Igors Dobrovoļskis pēcspēles preses konferencē paziņoja par atkāpšanos no amata. "Šī man bija ļoti emocionāla diena, jo beidzu darbu ar izlasi. Pateicos komandai par padarīto darbu. Spēlētāji šajā atlases ciklā parādīja lielisku sniegumu."

Dobrovoļskis nevēlējās komentēt tiesneša lēmumu neieskaitīt Moldovas izlases vārtu guvumu otrā puslaika sākumā, kad bumba, iespējams, tomēr bija šķērsojusi vārtu līniju. "Es novēlu Somijas izlasei, ka viņiem kādreiz nāksies saskarties ar tādu pašu tiesāšanu, ar kādu šodien saskārāmies mēs," teica Dobrovoļskis.

Latvijas un Moldovas valstsvienības maču apkalpoja tiesnešu brigāde tieši no Somijas.

Kā ziņots, aizvadītās spēles 74.minūtē laukumā devās Juris Laizāns, līdz ar to kļūstot par piekto spēlētāju, kas Latvijas izlasē aizvadījis 100 spēles. Pirms viņa šāds sasniegums bija izdevies Vitālijam Astafjevam, Mihailam Zemļinskim, Imantam Bleidelim un Andrejam Rubinam.

Savukārt Astafjevs šo maču sāka Latvijas izlases sākumsastāvā, līdz ar to atkārtojot rekordu kā izlasē visvairāk spēles aizvadījušais eiropietis. Šī Astafjevam bija 157.spēle izlasē, un tikpat aizvadījis arī šogad karjeru beigušais igaunis Martins Reims.

Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas otrajā grupā pirmo vietu ar 21 punktu izcīnīja Šveice, līdz ar to automātiski kvalificējoties finālturnīram. Otrajā vietā ar 20 punktiem ierindojās Grieķijas valstsvienība, kas novembrī piedalīsies izslēgšanas kārtā, kur astoņas labākās no deviņu grupu otro vietu ieguvējām sadalīs vēl četras ceļazīmes uz Pasaules kausa izcīņas finālturnīru.

Latvijas izlase ar 17 punktiem ieņēma trešo vietu, ceturto vietu izcīnīja Izraēla, kas tika pie 16 punktiem, piektajā pozīcijā ar pieciem punktiem ierindojās Luksemburga, bet Moldova ar trīs punktiem ieņēma pēdējo, sesto vietu otrajā grupā.

Šveices valstsvienība Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā spēlēs devīto reizi valsts pastāvēšanas vēsturē. Līdz šim labākais sasniegums šveiciešiem bija 1954.gadā, kad Šveice spēja iekļūt ceturtdaļfinālā.