Starkovs līdz cikla beigām paliks Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatā

Latvijas futbola valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs savā amatā paliks vismaz līdz Pasaules kausa kvalifikācijas cikla beigām, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

Otrdien risinājās LFF valdes sēde, kurā šis bija viens no galvenajiem jautājumiem. Par Starkova palikšanu amatā balsojuši septiņi biedri, viens atturējās, bet divi bija pret.

Kā izteicās Mežeckis, sīkāku informāciju būs iespējams uzzināt ceturtdien, kad risināsies LFF prezidenta Gunta Indriksona preses konference.

Kārtējo reizi runas par to, ka Starkovam jāatstāj amats, aktualizējās piektdien, kad Latvijas izlase Pasaules kausa kvalifikācijas mačā ar rezultātu 0:5 kapitulēja Bosnijai un Hercegovinai. Sešās kvalifikācijas cikla spēlēs Latvija tikusi vien pie četriem punktiem.

Kvalifikācijas cikls noslēgsies rudenī.

Latvijas izlasei šogad vēl atlicis aizvadīt piecus mačus. 14.augustā notiks pārbaudes spēle ar Igauniju, bet pēc tam septembrī un oktobrī risināsies pēdējās četras kvalifikācijas turnīra spēles - savās mājās un izbraukumā ar Lietuvu, izbraukumā ar Grieķiju un savā laukumā ar Slovākiju.

Pēc tam 2014.gada septembrī sāksies 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs, kurā pirmoreiz tiks sadalīts par astoņām ceļazīmēm vairāk, jo dalībkomandu skaits tiks palielināts no 16 līdz 24.

Otrdien laikrakstā "Sporta Avīze" gan Mežeckis, gan Indriksons bija izteicies, ka Starkovs varētu zaudēt amatu. Mežeckis atzina, ka aizvadījis pārrunas ar trim futbola pasaulē labi zināmiem ārzemju speciālistiem, turklāt ar diviem no tiem jau ticies klātienē.

Starkovs jau strādāja ar Latvijas valstsvienību no 2001.gada vasaras līdz 2004.gada beigām. Viņa vadībā Latvijas izlase sasniedza savu lielāko panākumu, kvalificējoties 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīram.

2004.gada beigās Starkovs kļuva par Krievijas premjerlīgas kluba Maskavas "Spartak" galveno treneri, tomēr vēlāk tika atbrīvots no amata.

Par viņa aizstājēju Latvijas izlasē kļuva Jurijs Andrejevs, tomēr 2007.gada aprīlī Starkovs atgriezās pie valstsvienības trenēšanas.

Pievieno komentāru

Sports