Standartauto rallija svētki Jūrmalā 11. maijā – supersprints un minirallijs

Garā ziema ir veiksmīgi pārdzīvota, arī autosporta prieku uz sniega un ledus seguma šogad ir bijis gana. Beidzot ir pienācis laiks vasaras sezonai – un tā tiks atklāta 11.maijā Jūrmalā ar veseliem diviem standartauto pasākumiem.

Pirmais no tiem, ar startu jau deviņos rītā – kārtējais Latvijas čempionāta un Freko rallija kausa izcīņas posms rallija supersprinta. Dalībnieki šajā disciplīnā startē pa vienam, ar jebkuras markas vieglo automašīnu, kas atbilst Ceļu satiksmes un LAF Tehniskajiem noteikumiem (sporta automašīnām).

Supersprinta dalībniekiem Ķemeros būs trīs reizes jāveic ātrumposms pa asfalta un netīra asfalta segumu. Atkarībā no automašīnas tehniskajiem parametriem, sacensība norisināsies desmit ieskaites grupās un atsevišķā ieskaitē jauniešiem.  

Uzreiz pēc  supersprinta finiša jauno sacensību standarta automašīnām, minirallija debijas sacīkstes starts.

LAF Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš: „Minirallijs – tā ir pirmā pamatskolas klase rallija skolā. Pēc būtības minirallijs līdzinās savulaik rallijsprintu ROAD klasei. Minirallijā šīs matemātikas būs mazāk, tas būs pasākums, kur cilvēkiem iepazīties ar rallija pamatprincipiem – kas ir leģenda, stenogramma, tiesnešu punkti, laika kontrole. Skatoties uz priekšu, minirallijs būs pirmais pakāpiens ceļā uz rallijsprintu un tālāk uz ralliju.”

Minirallija dalībnieki sacentīsies 3 ieskaites klasēs – standarta automašīnas ar vientilta piedziņu līdz 1600 cm3, ar vientilta piedziņu virs 1600 cm3 un pilnpiedziņas standarta automašīnas.

Par prieku skatītājiem ir izveidota vēl viena – VIP klase. Tajā startēs organizatoru uzaicinātas rallija ekipāžas ar sporta automašīnām. Pagaidām VIP klasē savu dalību jau ir apstiprinājuši Raimonds Strokšs, Aivis Egle un Ralfs Sirmacis.

Minirallijā „Jūrmala 2013” dalībniekus sagaida veseli 10 ātrumposmi, katrs no tiem tiks braukts divas reizes.

Ātrumposms Ķemeru parkā nav svešs nevienam, kas ir kaut reizi pabijis rallijā „Latvija”. Tikai šoreiz dalībniekiem būs iespēja pašiem saprast, kā jūtas „lielā” rallija sportisti šajā trasē!

Pavisam jauni ātrumposms sagaida Kauguru ielās, divi asfalta ātrumposmi Priedainē un saldais ēdiens –grants ātrumposms turpat, Priedaines pusē.

Arī minirallija formāts būs ērts gan braucējiem, gan skatītājiem – minirallijs startēs plkst.14:00, kad jau būs beigušās rallija supersprinta sacensības (pie tam supersprinta dalībnieki, kas vēlēsies startēt arī minirallijā, saņems atlaidi dalības maksai).

Pirmās minirallija ekipāžas plānotais finišs – jau ap plkst.19 pie Inbox halles, kur notiks arī uzvarētāju apbalvošana.

Ņem savu auto, pārliecinies, vai tam ir spēkā esoša tehniskā apskate, parūpējies par ķiveri un dodies pieteikties startam rallija supersprintā: http://4rati.lv/supersprints/supersprints-2013/  

Bet ja bez auto un ķiveres ir arī stūrmanis – tad Tavs pieteikums ir gaidīts minirallija sacensībās - http://4rati.lv/minirallijs/.>

Gan supersprinta, gan minirallija dokumenti un pieteikušos dalībnieku saraksti atrodami www.4rati.lv sadaļā „Sacensības un rezultāti”.

Veiksmīgu pirmo skolas dienu rallijā!

Pievieno komentāru

Sports