Sportisti rallijā "Latvija – Kuldīgas rudens 2009" cīnīsies par Aleksandra Karamiševa balvu

Rallija "Latvija – Kuldīgas rudens 2009" noslēgumā tiks pasniegta pagājušajā gadā ieviestā Aleksandra Karamiševa balva ātrākajam pēdējā grants ātrumposma veicējam. Pērn Karamiševa ceļojošo balvu ieguva LMT rallija komandas braucējs Andis Neikšāns, bet šā gada balvas saņēmējs tiks noskaidrots 4.oktobrī.

Aleksandrs Karamiševs ir Latvijas autorallija leģenda. Viņš bija rallija braucējs, kas savulaik kā pirmais Padomju Savienības pārstāvis startējis Montekarlo rallijā, bijis arī daudzu citu pasaulē prestižāko autoralliju dalībnieks, turklāt Padomju Savienības izslases sastāvā ārzemju rallijos regulāri izcīnījis godalgotas vietas.

Īsi pirms pagājušā gada Latvijas autorallija čempionāta posma Aleksandrs Karamiševs iedibināja savu ceļojošo balvu, kuras uzdevums ir nodrošināt intrigu līdz pat sacensību pēdējiem metriem,  jo balva tiek pasniegta visātrākajam rallija pēdējā ātrumposma veicējam. 2008.gadā, kad Karamiševa kauss tika pasniegts pirmo reizi, to izcīnīja LMT rallija komandas pārstāvis Andis Neikšāns ar stūrmani Pēteri Dzirkalu.

Karamiševs savulaik teicis, ka balva nepieciešama, lai motivācija braukt līdz pat pēdējiem metriem būtu gan sacensību līderim, gan čempionam, kurš titulu jau izcīnījis iepriekš, gan arī tādam braucējam, kurš uz godalgotām vietām rallijā kopumā dažādu apsvērumu dēļ vairs cerēt nevar.

"Ir ļoti patīkami, ka tik nozīmīga balva tiek izcīnīta tieši Latvijas rallijā un es ceru, ka arī šajā gadā intriga saglabāsies līdz pašām beigām. Kā mēs labi atceramies, pagājušajā gadā tās ieguvējs nebija zināms līdz pat pēdējam brīdim," Karamiševa balvas nozīmīgumu skaidro Rallija "Latvija – Kuldīgas rudens 2009" organizators Jānis Krastiņš.

"Karamiševa balva ir unikāla un nevienas līdzīgas tai Latvijā nav; nav tādas balvas, par kuru cīnīties gadu no gada un es domāju, ka tā, tāpat kā labs konjaks, no gada uz gadu arī paliks vērtīgāka," stāsta pašreizējais Aleksandra Karamiševa ceļojošās balvas turētājs Andis Neikšāns un piebilst, ka darīs visu, lai balvu paturētu, kaut arī konkurence, tostarp divas WRC ekipāžas, būs visai sīva.

Rallijs "Latvija – Kuldīgas rudens 2009" notiks 3. un 4. oktobrī Kuldīgas novadā. 3. oktobrī paredzēta rallija dalībnieku reģistrācija, iepazīšanās ar trasi un veiklības braucienu sacensības skatītājiem Kuldīgas centrā, savukārt svētdien jau no plkst. 9 rītā Kuldīgas rajona gaisu piepildīs rallija automobiļu dārdoņa.

Pievieno komentāru

Sports