Šogad pozitīvas dopinga analīzes uzrādītas tikai vienam Latvijas sportistam

Sporta medicīnas valsts aģentūras (SMVA) šogad veiktajās analīzēs dopinga vielu klātbūtne konstatēta tikai vienā paraugā, aģentūru LETA informēja aģentūrā.

SMVA gan pagaidām neatklāj sportista vārdu, kurš pieķerts dopinga lietošanā, norādot, ka šobrīd sporta federācijas vēl turpina minētās lietas izskatīšanu.

Šogad par valsts budžeta līdzekļiem kopumā veiktas 96 pārbaudes. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu par 25% samazinājies valsts apmaksāto dopinga pārbaužu skaits - šogad tās būs tikai 150 līdzšinējo 200 kontroļu vietā, līdz ar to katras kontroles nepieciešamība tiek iepriekš rūpīgi izvērtēta un aģentūras darbinieki arī cer, ka ar atlikušo valsts apmaksāto dopinga pārbaužu skaitu būs pietiekami, lai izkontrolētu dopinga lietošanu Latvijā.

SMVA šī gada laikā veikusi arī 47 maksas dopinga kontroles, kas bijušas nepieciešamas gan Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm laikā, gan arī Eiropas čempionāta ratiņbasketbolā dalībniekiem. Tomēr šo kontroļu rezultāti aģentūrai nav zināmi.

Jau ziņots, ka 2008.gadā dopinga lietošanā tika pieķerti pieci Latvijas sportisti.

Dopinga lietošanā tika pieķerts volejbolists Artis Caics, kikbokseris Kristaps Zīle, bokseris Germans Grekovs, kultūrists Aigars Rozenbergs un spēka atlēts Maksims Selickis. Caicam un Grekovam piespriestā pusgadu ilgā diskvalifikācija jau beigusies, bet Zīlem, Rozenbergam un Selickim tā beigsies tikai 2010.gadā.

Caics un Grekovs tika diskvalificēti par marihuānas lietošanu, bet Zīles, Rozenberga un Selicka analīzes uzrādījušas nandrolona pēdas.

Kopumā SMVA pērn veikusi 284 dopinga kontroles, kas ir aptuveni pusotru reizi mazāk nekā 2007.gadā, kad SMVA pārbaudījusi 408 analīzes.

Pievieno komentāru

Sports