Šogad Baltijas kausa izcīņa futbolā norisināsies Liepājā un Ventspilī

Maija izskaņā paredzētā Baltijas kausa izcīņa futbolā šoreiz norisināsies Liepājā un Ventspilī, pavēstījusi Latvijas Futbola federācija (LFF).

Kā zināms, turnīrs, kurš šogad risināsies jau 25.reizi, notiks Latvijā laika posmā no 29. līdz 31.maijam. Tajā piedalīsies Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas valstsvienības.

LFF ir panākusi vienošanos ar "Daugavas" stadionu Liepājā un Ventspils Olimpisko sporta centru par Baltijas kausa izcīņas rīkošanu tieši šajos stadionos.

Baltijas kausa izcīņa tiks sākta no pusfināla. Vienā no tiem sacentīsies Latvija un Igaunija, bet otrā - Lietuva un Somija. Uzvarētāji turpinās cīņu finālā, bet zaudētāji - duelī par trešo vietu.

Pagaidām iecerēts, ka Latvija ar Igauniju spēkosies 29.maijā Liepājā plkst.20.15, bet pirms tam plkst.17 Ventspilī tiksies Somija ar Lietuvu. Tiesa, spēļu laiki vēl var tikt koriģēti, lai tos pielāgotu TV translācijas prasībām.

Tikmēr spēle par trešo vietu 31.maijā norisināsies plkst.15 Ventspilī, bet fināls - septiņos vakarā Liepājā.

Baltijas kausa izcīņa nacionālajām izlasēm tiek uzskatīta par pirmo starpvalstu futbola turnīru Eiropā. Atbilstoši vēstures liecībām pirmajā turnīrā 1928.gadā triumfēja Latvija. Agrāk šāds turnīrs tika rīkots katru gadu, bet šobrīd sacensības notiek reizi divos gados Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā. Visvairāk kopējo uzvaru (11) Baltijas kausa izcīņā šobrīd ir Latvijas izlasei, kura šogad savās mājās centīsies aizstāvēt 2012.gada jūnijā Igaunijas pilsētā Veru izcīnīto trofeju, kad finālā 11 metru pēcspēles sitienu sērijā ar 2:1 pieveica Somiju.

Pievieno komentāru

Sports