Soču olimpiskajās spēlēs uz starta dodas pieci Latvijas sportisti

Soču Ziemas olimpisko spēļu ceturtajā dienā šodien uz starta iziet pieci Latvijas sportisti.

Vispirms uz starta dosies distanču slēpotāji sprinta sacensībās brīvajā stilā, kur dāmu konkurencē Latviju pārstāvēs Inga Dauškāne - viņa trasē dosies ar 56.numuru.

Dāmām sacensības sāksies plkst.12, bet 25 minūtes vēlāk sacentīsies arī kungi, kur ar 60.numuru trasē dosies Jānis Paipals un ar 65.numuru - Arvis Liepiņš.

Iepriekš šajā Olimpiādē no Latvijas slēpotājiem svētdien startēja Liepiņš, kurš skiatlona sacensībās ieņēma priekšpēdējo, 66.vietu starp finišējušajiem.

Šī brīža Latvijas labākais slēpotājs ir 23 gadus vecais Liepiņš, bet 30 gadus vecais Paipals piedalās jau savā otrajā Olimpiādē. Distanču slēpošanā katrai valstij automātiski ir garantētas divas olimpiskās ceļazīmes (viena vīriešu un vienu sieviešu), bet pie trešās Paipals tika pēc sekmīgiem startiem šī gada sākumā, kad pēdējās atlases nedēļās spēja iekļūt olimpiskā ranga labāko trīssimtniekā.

Pieredzes bagātākā ir Dauškāne, kura 33 gadu vecumā piedzīvo savu olimpisko debiju. Lielu daļas karjeras viņa aizvadīja militārās pieccīņas sacensībās, bet slēpošanai pievērsās vien 2010.gadā un šobrīd ir neapstrīdami labākā Latvijas slēpotāja.

Ja Liepiņam un Paipalam Sočos ir iespēja piedalīties visās distancēs, Dauškāni uz starta sagaidīsim sprintā brīvajā stilā, uz ko viņa liek lielākās cerības, un desmit kilometru distancē klasiskajā stilā.

Savukārt plkst.16.30 sāksies trešais brauciens kamaniņu braucējām, kur Latviju pārstāv Elīze Tīruma un 18 gadus vecā Ulla Zirne.

Pēc pirmajiem diviem braucieniem Tīruma atrodas 11.vietā, bet Zirne ir piecas pozīcijas zemāk.

Līdere tikmēr ir vāciete Natālija Geisenbergere, kura šosezon pirmo reizi karjerā triumfēja Pasaules kausa ieskaitē. Tīruma no viņas atpaliek par 1,763 sekundēm. Tikmēr otrajā pozīcijā ir cita Vācijas kamaniņu braucēja Tatjana Hifnere, kura tautietei zaudē 0,766 sekundes. Savukārt trešā ir amerikāniete Erina Hemlina, no Geisenbergeres atpaliekot par 0,818 sekundēm.

Pēc Maijas Tīrumas aiziešanas par līderi starp sievietēm kļuvusi viņas jaunākā māsa Elīza, kurai 23 gadu vecumā veselīgu konkurenci rada astoņpadsmitgadīgā Zirne. Nedēļu pirms Olimpiādes Zirne vēl piedalījās pasaules junioru čempionātā, tomēr nelabvēlīgie laika apstākļi šoreiz neļāva tikt augstāk par 11.vietu.

Šodien kopumā tiks pasniegti astoņi medaļu komplekti.

Olimpisko spēļu notikumiem visas dienas garumā var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā un "Viasat" sporta kanālos.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Pievieno komentāru

Sports