Snaiperi triumfē Latvijas jaunatnes čempionātā

Par Latvijas jaunatnes absolūtiem čempioniem ložu šaušanā jaunākajā vecuma grupā Rīgā kļuva dobelniece Dženeta Evardsone un aizputnieks Nauris Bergmanis. Liepājas rajona Sporta skolas snaiperi palika nepārspēti arī komandu vērtējumā.

12. decembrī Rīgā, “Auroras” šautuvē, notika šā gada pēdējās ložu šaušanas sacensības – Latvijas Jaunatnes čempionāts jaunākajā vecuma grupā. Jaunākās grupas audzēkņu rezultāti ir pamats tālākiem panākumiem vidējā vecuma grupā, kā arī junioru un pieaugušo čempionātos, stāsta Aizputes novada ložu šāvēju treneris Jānis Oskars Šalms.

Liepājas rajona Sporta skolas audzēkņi no Aizputes novada uz jaunākās grupas čempionātu ieradās ar divām komandām: katrā pa sešiem audzēkņiem. Šāvēji izpildīja katrs divus vingrinājumus – “MŠ-30” un “MŠ-3×10”. Meiteņu konkurencē abos vingrinājumos uzvarēja dobelniece Dženeta Evardsone, iegūstot attiecīgi 292 un 269 punktus. “MŠ-30” vingrinājumā otro vietu izcīnīja aizputniece Helēna Rozenberga (287), trešā palika Viļakas snaipere Anastasija Sediha (283).

Zēnu konkurencē vingrinājumā “MŠ-30” no guļus stāvokļa visu goda pjedestālu aizņēma Liepājas rajona Sporta skolas jaunie snaiperi. Uzvarēja Nauris Bergmanis (288), otrais bija Inguss Andersons ((283), bet trešais palika Ivo Pētersons (281).

Tehniski sarežģītajā standarta vingrinājumā “MŠ-3×10” meiteņu konkurencē atkal otro vietu izcīnīja H. Rozenberga (260), bet trešā bija dobelniece Elīza Strautmane (259). Zēnu konkurencē uzvarēja dobelnieks Mareks Langenfelds (257), tālāk sekoja Aizputes ložu šāvēji Reinis Ratnieks (250), N. Bergmanis un I. Andersons (abiem pa 249).

Jaunākajā vecuma grupā tiek noteikti arī absolūtie uzvarētāji, summējot abus rezultātus. Par Latvijas jaunatnes absolūtiem čempioniem jaunākajā vecuma grupā kļuva Dž. Evardsone un N. Bergmanis.

Komandu vērtējumā par Latvijas čempioniem šajā vecuma grupā pārliecinoši kļuva Liepājas rajona Sporta skolas snaiperi (3139), otro vietu ieguva Dobeles sporta skola (3068), bet trešo vietu izcīnīja Krāslavas sporta skola (2886).