Skrējēji pieveic Rēzeknes pakalnus

Aizputes novada skrējēji kuplā skaitā veiksmīgi startēja lielākā skriešanas seriāla “BigBank Skrien Latvija” piektās jubilejas sezonas pirmajā posmā – Rēzeknes pusmaratonā. Tajā par Latvijas čempionu šosejas skrējienā vīriešiem kļuva grobiņnieks Reinis Hartmanis.

Rēzeknes pusmaratons Otrajās Lieldienās dažādās distancēs pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – kopumā bija reģistrējušies 1915 dalībnieki, par 620 vairāk nekā pirms gada, vēstīts seriāla mājaslapā.

Arī Aizputes novada skrējēji kuplā skaitā devās uz Rēzekni, lai pieveiktu jau zināmos pakalnus, kas sacensību trasi padara ne tikai interesantāku un dinamiskāku, bet arī grūtāku. Rēzeknes trase aizputnieku vērtējumā ir pati grūtākā no septiņām seriāla trasēm, stāsta Aizputes novada skrējēju koordinatore Maija Pūpola.

Aizputes skrējēji pārsvarā bija izvēlējušies piecu kilometru distanci. Jauniešu grupā, kuri dzimuši no 1997. līdz 1999. gadam, otro gadu pēc kārtas uzvarēja Artūrs Medveds. Viņš absolūtajā vērtējumā starp vīriešiem ierindojās augstajā ceturtajā vietā, piecu kilometru distanci veicot 16 minūtēs un 30,7 sekundēs. Madars Pūpols izcīnīja devīto vietu. Raits solis bija arī Oskaram Otaņķim un Jurģim Liepiņam.

Jaunietēm šajā grupā trešo vietu izcīnīja Annija Zāģere. Labi skrēja arī Aija Tolstoja un Santa Zemture, kuras izcīnīja attiecīgi sesto un 11. vietu. Aizputniecēm viss godalgotais trijnieks tika 2000. un 2001. gadā dzimušo meiteņu grupā. Uzvarēja Ginta Krūzēna, otrā bija Undīne Ungere, bet trešajā vietā ierindojās Marta Bādere. Kadrija Pudiņa šajā grupā starp 89 meitenēm ierindojās augstajā devītajā vietā.

Starp jaunākās grupas meitenēm piecu kilometru skrējienā otrā bija Ieva Lavrova, bet piektā finišēja Reičela Rone. Priecīgas par pieveikto distanci bija arī Nadīna Ķemere un Inita Gūtmane, kā arī šīs grupas puiši Kristaps Vīdmanis, Ralfs Šambarovskis un Kristaps Dilkevičs.

Vecākajā grupā, kurā startēja 1996. gadā dzimušie un vecāki skrējēji, augsto piekto vietu izcīnīja Krista Kuzņecova. Viņa spēkojās 105 dalībnieku konkurencē. Distancē finišēja arī Silvija Ervika, Jana Ķemere un Arnolds Pūpols.

Pusmaratona distanci izvēlējas četri Aizputes novada skrējēji. Visātrāk 21,098 kilometrus garo skrējienu pieveica kazdandznieks Rainers Meiers. Viņš finišēja pēc vienas stundas un 38,51 minūtes, “V50” grupā izcīnot devīto vietu. “S40” grupā ceturtā finišēja Maija Pūpola, uzrādot rezultātu viena stunda un 43,54 minūtes. Alla Radžabova trasē pavadīja divas stundas un 13,28 minūtes. “V20” grupā labi startēja Kārlis Vīdners, kurš pusmaratonu noskrēja vienā stundā un 52,33 minūtēs.

“Nike” desmit kilometru Tautas skrējiens vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts šosejas skrējienā. Tajā vīru konkurencē par čempionu kļuva grobiņnieks Reinis Hartmanis. Viņš skrējienu veica 31 minūtē un 39 sekundēs.
Pusmaratonā “V20” vecuma grupā 18. vietu ieguva dunalcnieks Jānis Lagzdiņš, “V30” grupā 23. vietā ierindojās Andrijs Kosilo, bet 43. vieta tika grobiņniekam Aināram Gudēvicam. “V40” grupā 22. vietā finišēja dunalcnieks Dainis Žuburs.

Skriešanas seriāla “BigBank Skrien Latvija” otrais posms notiks 26. aprīlī – Biķernieku pusmaratona laikā.