"Skonto" un Daugavpils "Daugava" pēc apelāciju izskatīšanas saņem licences startam virslīgas čempionātā

Latvijas klubi Rīgas "Skonto" un Daugavpils "Daugava" pēc iesniegto apelāciju izskatīšanas ceturtdien saņēmuši licences startam jaunās sezonas Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionātā, informē LFF.

Dienu pirms jaunās Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta sezonas sākuma licencētas startam sacensībās bija astoņas no desmit komandām, jo LFF iepriekš licences atteica pērnās sezonas otrajam un trešajam spēcīgākajam klubam "Skonto" un Daugavpils "Daugava".

"Skonto" komanda pie starta virslīgā sākotnēji netika pielaista nenokārtoto parādsaistību dēļ, bet "Daugavai" licence netika piešķirta, jo tai nav izveidota kluba struktūrā ietilpstoša jaunatnes akadēmija. Tomēr ceturtdien pēc ļoti ilgas LFF Apelācijas komisijas sēdes abu klubu apelācijas tika apmierinātas, tiem tādējādi saņemot kārotās licences.

Ceturtdienas sēdē piedalījās komisijas priekšsēdētājs Kārlis Villerušs, divi pieaicināti neatkarīgi juristi un abu klubu vadības pārstāvji.

LFF Apelācijas komisija klubu sūdzības izskatīšanas gaitā, izskatot pieprasītos dokumentus, uzklausot pārstāvju paskaidrojumus un pārbaudot papildu iesniegtos pierādījumus par uzņemto saistību izpildes termiņiem, nolēma abiem klubiem piešķirt A licences dalībai čempionātā.

Lai abi klubu varētu pilnvērtīgi iesaistīties virslīgas čempionātā, tiem tagad no jauna jāiegūst biedrības "Latvijas Futbola Virslīga" biedru statuss, par ko čempionāta vadība lems vistuvākajā laikā. Kamēr abas komandas biedru statusu nebūs ieguvušas, jaunās sezonas pirmās spēles šonedēļ un, iespējams, arī nākamnedēļ tiks izspēlētas pēc astoņiem klubiem izveidotā spēļu kalendāra. Pēcāk paredzēta kalendāra papildināšana, kā arī pirmajās kārtās neaizvadīto maču ieplānošana.

Pirmā virslīgas čempionāta spēle paredzēta piektdien.

"Skonto" ir visu laiku titulētākā Latvijas futbola komanda. Valsts čempionātā nepārspēta tā palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Savukārt Daugavpils "Daugava" līdz šim vienīgo reizi par valsts čempioni kļuvusi 2012.gadā.

Kā ziņots, aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā piekto reizi vēsturē triumfēja "Ventspils" komanda, aiz sevis atstājot "Skonto" un Daugavpils "Daugavu". Tikmēr vietu virslīgā zaudēja desmitās vietas ieguvēji Ilūkstes NSS, kurus jaunajā sezonā nomainīs pirmās līgas uzvarētāji - BFC "Daugavpils". Savukārt pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā virslīgas devītā spēcīgākā komanda "Metta"/LU uzvarēja pirmās līgas otrās vietas ieguvējus "Gulbeni".

Tikmēr pēc "Liepājas metalurga" kluba likvidēšanas šīs pilsētas pārstāvniecību čempionātā pārņēmis jaundibinātais klubs "Liepāja".

Pievieno komentāru

Sports